Yerli Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi Artıyor

Yerli Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi Artıyor

Paylaş
Yerli Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi Artıyor

Türkiye’deki yatırımcılar son zamanlarda Bitcoin ve alternatif kripto paralar (altkoin) ile çok daha yakından ilgilenmeye başladılar. Bunu özellikle Türkiye’deki Google verilerine baktığımızda görebiliyoruz.

Aramalarda Artış

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta 10 bin doların üstüne çıkmış, daha sonra küçük bir düzeltme yaşayıp 9 bin 800 dolara çekilmişti. Bitcoin bir süre bu seviyede ilerledikten sonra yeniden yükselişe geçti ve 10 bin 300 dolara kadar geldi.

Bitcoin’in bir haftalık grafiği

Bitcoin fiyatında ne zaman böyle bir hareketlilik olsa insanlar Bitcoin’e daha fazla ilgi göstermeye başlıyorlar. Bu durum bu sefer de değişmedi. Google’da Bitcoin için yapılan aramalara baktığımızda insanlar Bitcoin’i çok daha yoğun bir şekilde arattıklarını görebiliyoruz.

Türkiye için konuşacak olursak yerli yatırımcının Bitcoin kelimesini  özellikle son günlerde çok daha aktif bir şekilde arattığını söyleyebiliriz.

Türkiye’de “Bitcoin” için aylık arama verileri (Kaynak: Google)

Türkiye’deki vatandaşların son bir hafta içerisinde Bitcoin ile ilgili yaptıkları en sık aramalara baktığımızda ise insanların genelde Bitcoin fiyatı hakkında bilgi edinmeye çalıştıklarını görebiliyoruz.

Bunun haricinde son günlerde popüler olan aramalara baktığımızda insanların Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ile ilgili de arama yaptıklarını görebiliyoruz. Ethereum’un yalnızca bir gün içerisinde 220 dolardan 250 dolara çıktığını düşünürsek bu pek şaşırtıcı değil.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap