Yeni Bir Hack: Bu 8 Altcoin Çalındı ve Fiyat Çöktü!

Yeni Bir Hack: Bu 8 Altcoin Çalındı ve Fiyat Çöktü!

Paylaş
BTC Piyasası: Yeni Bir Hack: Bu 8 Altcoin Çalındı ve Fiyat Çöktü!

Merkezi olmayan finans (DeFi) hack’leri devam ediyor. Bu sefer de Polygon’daki bir DeFi altcoin projesi olan QiDAO (QI), yaklaşık 13 milyon dolar ile sonuçlanan bir akıllı sözleşme saldırısının kurbanı oldu. 8 altcoin’in çalındığı iddia edilirken, QiDAO, bu olayın kullanıcıların varlıklarını etkilemediğini söylüyor. Haberin etkisiyle altcoin fiyatı diplere daldı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

DeFi altcoin projesi saldırıya uğradı, fiyat çöktü, kayıplar olduğu iddia ediliyor

QiDAO, kullanıcıların varlıkları üzerinden %0 faizle stablecoin ödünç almalarını sağlayan bir DeFi protokolü. Altcoin projesi, saldırıya uğradığını Twitter üzerinden kabul etti. Bununla birlikte ekip, hakediş sözleşmesinin, kullanıcıların QiDAO’nun kendisi yerine Blockchain üzerindeki varlıkları transfer etmesine olanak tanıyan Ethereum üzerinde akıllı bir sözleşme çerçevesi olan Superfluid’deki bir güvenlik açığı aracılığıyla istismar edildiğini belirtiyor.

Superfluid’in QI için hakediş sözleşmesi istismar edildi. QiDAO sözleşmelerindeki kullanıcı fonları güvende bulunuyor. İstismar yalnızca Superfluid üzerinde. Daha fazlasını öğrendiğimizde bir güncel bilgileri paylaşacağız.

DeFi projesi, kullanıcıların fonlarının güvende olduğu konusunda ısrar ederken, yalnızca hacker, projenin yönetişim token’ini kilitlemek amacıyla sözleşmeyi çaldığını ifade ediyor. Ancak kripto analitik firması SlowMist, bilgisayar korsanlarının QI, WETH, USDC, SDT, MOCA, STACK, sdam3CRV ve MATIC dahil olmak üzere çeşitli token’lerde 13 milyon dolardan fazla çaldığını tahmin ediyor.

Bir sonraki duyuruya kadar, kullanıcıların dikkatli olmaları ve Superfluid akıllı sözleşmeleriyle etkileşimden kaçınmaları öneriliyor. Bu haber piyasanın hızla tepki vermesine neden oldu ve QiDAO’nun (QI) fiyatı, kısmen çalınan token’in QiDAO’nun ortak yöneticisi olması ve bu miktarda token dağıtmak için likidite arayan bilgisayar korsanlarının endişeleri nedeniyle hızla %70’ten fazla.

BTC Piyasası: Yeni Bir Hack: Bu 8 Altcoin Çalındı ve Fiyat Çöktü! 1

CoinMarketCap verilerine göre altcoin fiyatı 1,24 dolardan 0,166 dolara çakılmasından sonra toparlansa da yazın yazıldığı sıralarda hala daha günlük bazda %23,45 kayıpla 0,8654 dolardan işlem görüyor. Saldırı ayrıca, Polygon’un Sequoia Capital India liderliğindeki bir finansman turunda 450 milyon dolar toplamasından bir gün sonra gerçekleşti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap