Yeni araştırmada dikkat çekici sonuç: “Bitcoin, 2020’de S&P 500’ü geçecek”

Yeni araştırmada dikkat çekici sonuç: “Bitcoin, 2020’de S&P 500’ü geçecek”

Paylaş
Yeni araştırmada dikkat çekici sonuç: “Bitcoin, 2020’de S&P 500’ü geçecek”

Yeni bir araştırma, banka yöneticilerinin ve finansal hizmet sağlayıcılarının Bitcoin konusunda gelecek yıl geleneksel yatırım sınıflarına göre daha iyimser olduklarını ortaya koyuyor.

Kripto para analiz şirketi Chainalysis tarafından yapılan çalışmada yer alan finans uzmanlarının %48’i Bitcoin’in gelecek sene S&P 500’den daha iyi performans göstereceğine inandığını söyledi.

Söz konusu araştırma, banka yöneticilerinden finansal hizmet sağlayıcılarına ve düzenleyici kurumlara kadar geniş bir yelpazede 350 finans uzmanının katılımıyla gerçekleştirildi.

Sonuçlar, katılımcıların sadece üçte birinin S&P 500’ün en yüksek yıldan yıla büyümeye sahip yatırım sınıfı olacağını düşündüğünü gösteriyor. Hisseleri, sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 5’lik dilimlerle sabit getirili menkul kıymetler ve Konut Fiyat Endeksi izliyor.

Yatırımcılar ve finans profesyonelleri, Bitcoin’e karşı bu iyimser bakış açılarına karşın kripto para piyasalarından uzak duruyorlar. Araştırma, bunun nedeni olarak düzenleyici karmaşık ve belirsizliği işaret ediyor. Katılımcıların yaklaşık yüzde 57’si kripto para yatırımlarına karşı tereddütlü yaklaşmalarının ana nedeninin regülasyonla ilgili endişeler olduğunu ifade ettiler.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap