Yatırımcılar ve Balinalar, Bu Altcoin’i Borsalardan Süratle Çekiyor!

Yatırımcılar ve Balinalar, Bu Altcoin’i Borsalardan Süratle Çekiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar ve Balinalar, Bu Altcoin’i Borsalardan Süratle Çekiyor!

Öncü altcoin Ethereum, borsalardan bu yılın en büyük token çekme işlemlerini gördü. Kriptokoin.com‘un ulaştığı bilgilere göre, traderlar, yükseliş fiyat hareketi beklentisiyle kripto para birimlerini korumaya çalıştıkları için, son 24 saat içinde merkezi borsalardan 180.000’den fazla Ethereum (ETH) tokeni çekildi.

Öncü altcoin projesinde fiyat yukarı mı aşağı mı?

Kripto piyasası analiz sitesi IntoTheBlock’tan 18 Mart’ta atılan bir tweet’e göre, 16 Mart’ta bir dizi farklı borsada (Binance, Kraken ve Crypto.com dahil) 500 milyon dolardan fazla Ethereum çekildi. Analiz tarihinde bir ETH’nin fiyatının 2.590.40 dolar olduğu göz önüne alındığında, çekilen tokenlerin değeri, yılın en yüksek geri çekilmesi olan yarım milyar dolardan fazla oldu. Şirkete göre bu rakam, ETH’nin bu yılın Ekim ayından bu yana en büyük toplu borsa çekimini yansıtıyor. O zaman, toplam ETH para çekme işlemleri, on günlük bir süre boyunca kripto para biriminin fiyatında %16’lık bir artışla aynı zamana denk gelmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar ve Balinalar, Bu Altcoin’i Borsalardan Süratle Çekiyor! 1

Ethereum blockchaininde, finansal araçlardan ve oyunlardan karmaşık veritabanlarına kadar her şey zaten çalışıyor. Ve gelecekteki olasılıkları yalnızca geliştiricilerin fikirleriyle sınırlı. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ethereum Foundation’ın belirttiği gibi: “Ethereum sadece bir ödeme sisteminden daha fazlasıdır. Verilerinizi çalamayan veya sizi sansürleyemeyen finansal hizmetler, oyunlar ve uygulamalar için bir pazar yeridir.” Ether yatırımcıları, 2022’de zor zamanlar geçiriyor ve ETH, 17 Mart itibariyle bugüne kadar %25 düştü. Bununla birlikte, kripto para birimi son birkaç ayda birçok kez 2.500 dolara yakın toparlandı ve bu da güçlü bir destek seviyesine işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar ve Balinalar, Bu Altcoin’i Borsalardan Süratle Çekiyor! 2

ETH çift haneli kazançlar gördü

Kiln test ağının geliştiricisi Tim Beiko (eski adıyla Ethereum 2.0), 15 Mart’ta Ethereum “Birleştirme” işleminin başarıyla tamamlandığını bildirdi. Prosedür, Ethereum’un Yürütme Katmanını mevcut iş kanıtı katmanından ayırmayı ve bunu Beacon Zincirinin Konsensüs Katmanı ile birleştirmeyi gerektiriyor. Nihai amaç, blockchaini bir hisse kanıtı ağına dönüştürmektir. Bu arada, ETH geçen hafta %18 artarak, Avalanche (AVAX) dışında, piyasa değerine göre çift haneli yüzde kazançlar elde eden tek ilk 10 kripto para birimi haline geldi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap