Yatırımcılar kâr peşinde koşarken Litecoin zorlanıyor ve daha fazla düşüş riski taşıyor

Yatırımcılar kâr peşinde koşarken Litecoin zorlanıyor ve daha fazla düşüş riski taşıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar kâr peşinde koşarken Litecoin zorlanıyor ve daha fazla düşüş riski taşıyor

Sinyaller potansiyel bir düşüşe işaret ettiğinden, kripto para piyasası Litecoin (LTC) için düşüş evresine tanıklık ediyor. Ekim ayının ikinci yarısında %25’lik bir artış yaşadıktan sonra Litecoin o vakitten beri 70$ eşiğinin altına düştü. Mevcut piyasa şartları ve alım satım davranışları, LTC’nin aylık en düşük düzeye hakikat ilerlediğini ve 63$ civarına kadar inme riski taşıdığını gösteriyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ve Nispi Güç Endeksi (RSI) üzere teknik tahlil araçları, Litecoin için olumsuz görünümü güçlendiren bir düşüş eğilimi gösterdi. Bu göstergeler ekseriyetle tüccarlar tarafından piyasa momentumunu ve trend dönüşlerini ölçmek için kullanılır ve mevcut okumaları LTC boğalarının lehine değildir.

Dahası, Litecoin balina adreslerinin faaliyetleri inceleme altında, zira bu büyük sahipler kripto para ünitesinin fiyat hareketleri üzerinde kıymetli bir tesire sahip. Şu anda yaklaşık 25,65 milyon LTC’ye sahip olan bu adreslerin alım ve satım kararları, piyasanın istikametine ait ipuçları için yakından takip ediliyor. Bu balina adresler, süreçlerinin büyüklüğü nedeniyle değerli fiyat dalgalanmalarını tetikleyebilir.

Tehlikeli duruma katkıda bulunan bir öbür faktör de yüksek Piyasa Değeri/Gerçekleşen Kıymet (MVRV) oranıdır. Bu metrik, bir kripto paranın piyasa bedelini gerçekleşen bedeliyle karşılaştırarak çok pahalı mi yoksa düşük bedelli mi olduğu konusunda fikir verir. Yüksek bir MVRV oranı, birçok yatırımcının gerçekleşmemiş kıymetli karlar üzerinde oturduğunu ve çıkarlarını nakde çevirmeye karar vermeleri halinde satış baskısının artabileceğini göstermektedir.

LTC yatırımcıları bu noktada satış yapmamayı ve durumlarını 69 doların üzerinde tutmayı tercih ederse, bu durum daha fazla kaybın önlenmesine yardımcı olabilir ve rastgele bir potansiyel yükseliş ivmesi yakalanmadan evvel yatay bir ticaret devrine yol açabilir. Bununla birlikte, sahipler ortasındaki mevcut kâr elde etme eğilimi, rastgele bir toparlanma gerçekleşmeden evvel yakın vadede Litecoin için ek zorluklar oluşturabilir.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap