Yatırımcılar Bitcoin’den Korkuyor

Yatırımcılar Bitcoin’den Korkuyor

Paylaş
Yatırımcılar Bitcoin’den Korkuyor

Son zamanların gözde kripto parası olan Bitcoin ani bir yükselişle 8 bin dolara kadar yükselmeyi başardı. Beklenmedik bir şekilde değerini arttıran Bitcoin’in bu hızlı yükselişi pek çok kişiyi memnun etse de bazı kişileri de tedirgin etti. Bugüne düşüşle başlayan Bitcoin, tüm bu şüpheleri adeta doğrular nitelikte. 8 bin dolara kadar yükselen kripto paraların lideri, şu sıralar 7900 dolara kadar geriledi. Tek seferde 100 dolara yakın bir düşüş yaşaması akıllarda soru işareti oluşturdu. Bitcoin’de yaşanan bu düşüş, diğer kripto paraları şimdilik etkilemedi. Hatta Ethereum yüzde 10’a yakın bir büyüme göstererek 252 dolara ulaştı. Son zamanların rekorunu kıran ETH’nin önlenemez yükselişi sürüyor.

Uzmanlar tarafından yapılan yorumlarda kafaları karıştırdı. Bitcoin’de yaşanan değer kaybının sürebileceğinin sinyallerini veren uzmanlar, yatırımcıları iyice tedirgin etti. Bu şekilde yatırımcıların tekrardan piyasaya kazandırılması ve bu yükselişin daim kılınması şimdilik zor gözüküyor. Piyasada aktif bir şekilde rol oynayan yatırımcıların sağlıklı bir şekilde karar vermekte zorlandığı görülüyor. Kimi BTC sahipleri yatırımlarını sürdürürken kimileri de pozisyonlarını koruyarak Bitcoin’in daha fazla değer kaybedeceğini düşünüyor. Bitcoin’deki yatırımlarını sürdüren kişilerin ise uzun vadeli yatırımcılar olduğu öne sürüldü.

Bitcoin’de yaşanan bu değişimlerin ne kadar süreceği ise tüm yatırımcıların merak ettiği konuların başında geliyor. Güvensiz ve dengesiz bir ortamda yatırım yapmaktan çekinen yatırımcıların ne zaman tamamen piyasaya kazandırılacağı merak ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap