Yatırım Uzmanı Uyardı: Altın ve Bu Kripto Paralardan Alın!

Yatırım Uzmanı Uyardı: Altın ve Bu Kripto Paralardan Alın!

Paylaş
BTC Piyasası: Yatırım Uzmanı Uyardı: Altın ve Bu Kripto Paralardan Alın!

Çok satan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, enflasyondan nasıl kâr elde edileceğine dair bazı tavsiyelerde bulundu. Bitcoin ve altın yatırım stratejisinin bir parçasından bahsetti. Ayrıca Ukrayna hükümetini Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e karşı durduğu için övdü. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Robert Kiyosaki enflasyondan nasıl kâr ediyor?

Yazar ve yatırımcı kimliğiyle tanınan Robert Kiyosaki, 1.8 milyon Twitter takipçisine enflasyondan nasıl kâr sağlayacaklarını anlattı. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitap. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı. Kiyosaki ise yakın tarihli bir tweet’te şu çarpıcı açıklamalara yer verdi:

Enflasyondan nasıl kar elde edilir. Biden enflasyon istiyor. Teksas ve N. Dakota petrolüne yatırım yaparak suç eylemlerine karşı çıkıyorum. Utah’ta bir altın madeni satın aldım. Teksas dairelerine, evlerine yatırım yapmak. Altın, gümüş, Bitcoin tasarrufu… Bir kapitalist gibi yatırım yapın.

BTC Piyasası: Yatırım Uzmanı Uyardı: Altın ve Bu Kripto Paralardan Alın! 1

Kiyosaki daha önce birkaç kez enflasyon konusunda uyarmıştı. Başkan Joe Biden’ı, yönetimini ve Fed’i doları yok etmekle suçluyor. Geçen yıl, yakın bir depresyon konusunda da uyarılarda bulundu. Kasım ayında, enflasyonla ilgili endişeler arttıkça benzer şekilde daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum, kiralık emlak ve petrol satın aldığını söyledi.

Altın ve Bitcoin hakkında Rusya-Ukrayna savaşı üzerine Kiyosaki’nin düşünceleri

Ünlü yazar, geçtiğimiz günlerde Rusya-Ukrayna savaşından da birkaç kez söz etmişti. Geçen hafta bir tweet’te şu açıklamalara yer verdi:

Putin’in başı belada. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, Putin’e karşı savaşıyor. İnsanlara savaşmaları için ilham veriyor.

BTC Piyasası: Yatırım Uzmanı Uyardı: Altın ve Bu Kripto Paralardan Alın! 2

Bir takip tweet’inde şunları ekledi:

Bitcoin, Putin’e meydan okuyor. Bitcoin ve kriptoya gidelim. Tiranlara karşı durun ve direnin.

Ukrayna hükümeti, 26 Şubat’ta kripto para birimi bağışlarını kabul etmeye başladı. Blockchain analitik platformu Elliptic’e göre, Ukrayna hükümeti ve Ukrayna ordusuna destek sağlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlamasından bu yana yaklaşık 60 milyon dolarlık kripto bağış topladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap