Yatırım Stratejisti: Bitcoin Bu Düzeye Düşerse Çökeriz!

Yatırım Stratejisti: Bitcoin Bu Düzeye Düşerse Çökeriz!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Stratejisti: Bitcoin Bu Düzeye Düşerse Çökeriz!

Bitcoin, 35 ve 40 bin doların altında dalgalanmaya devam ediyor. Bu hafta, Rusya Merkez Bankası’nın kripto paralar için tam kapsamlı bir yasak talep etmesiyle beklenenin aksine fiyatların yükseldiğini gördük. ABD tarafında Beyaz Saray, kripto paraların düzenlenmesi için merkezde rol alacağını açıkladı. Bunlarla birlikte, kripto para piyasası yatay eğilimini sürdürürken, makro yatırım stratejisti Lyn Alden, Bitcoin (BTC) fiyatının 20.000 doların altına düşmesine şaşıracağını söyledi. Analistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Lyn Alden: Yine de bunu bir seçenek olarak görüyorum

Yeni bir röportajda Lyn Alden, piyasa olgunlaştığı için Bitcoin’in aşırı fiyat dalgalanmalarına sahip olma olasılığının daha düşük olduğunu söylüyor:

20.000 doların altına baskı görmek beni biraz şaşırttı. Yine de bunu bir seçenek olarak görüyorum. Bunu tarif etmemin bir yolu, Bitcoin’in geçmişte %85’lik düşüşler tecrübe ettiği, ancak patlamamalarda yaşadığıdır. İndikatörlerin çoğu, bu döngüde aynı coşku düzeyine ulaşmadıklarını gösterdi, bu yüzden temelde daha az aşırı bir tepe noktasından ölçüyorsunuz. Temelde piyasanın daha olgun olduğunu düşünüyorum, bu yüzden 20.000 doları görürsem biraz şaşırırdım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Stratejisti: Bitcoin Bu Düzeye Düşerse Çökeriz! 1

Analist, Bitcoin çöküşünün hala mümkün olduğunu düşünüyor

Alden, iyimserliğine rağmen, belirli koşullar altında Bitcoin (BTC) çöküşünün hala mümkün olduğunu söylüyor:

Çöküş, Fed’in sıkılaştırması ya da en azından sıkılaştırmadan bahsetmesi olurdu…Bence bir likidite sorununuz varsa, kredi piyasalarınız donuyorsa, bunun gibi bir tür büyük olay yaşıyorsanız, çok likit olmayan bir Bitcoin yükselişi görebilirim. Sanırım bunu engellemezsek, 20.000 doların altında bir sürdürülebilir seviye görmek beni biraz şaşırtabilir.

  • Alden’in yorumu, Bitcoin’in bu hafta 34.000 doların veya ATH seviyesinin yarısının altına düşmesinden sonra geldi. Yazım sırasında, kıyaslama için Bitcoin 36,454 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap