Yatırım Devi, Sepetine Bu Altcoin’i Eklediğini Duyurdu!

Yatırım Devi, Sepetine Bu Altcoin’i Eklediğini Duyurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Yatırım Devi, Sepetine Bu Altcoin’i Eklediğini Duyurdu!

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticilerinden birisi olan Grayscale, bugün 2023 ikinci çeyrek değerlendirmeleriyle kontaklı olarak her bir eser için güncellenmiş Fon Bileşeni yüklerini duyurdu. Buna nazaran Grayscale, DeFi Fonu’nda bir güncelleme yaparak, yeni bir altcoin ekledi.

Yatırım devi DeFi sepetine bir altcoin daha ekledi!

Grayscale, mevzuya ait olarak detaylı bir açıklama yaptı. Bu bağlamda, CoinDesk DeFi Select Index metodolojisine uygun olarak güncelleme yaptığını kaydetti. Grayscale, DeFi Fonu’nun portföyünü, mevcut Fon Bileşenlerinin makul ölçülerini kendi tartılarıyla orantılı olarak satarak ve elde edilen nakit geliri Lido’yu (LDO) satın almak için kullanarak ayarladı. Bu ortada, yatırım devi, DeFi Fonu’ndan hiçbir tokeni çıkarmadığını belirtti. Güncelleme sonrası, DeFi Fonu’nun Fon Bileşenleri, aşağıdaki varlıklardan ve tartılardan oluşuyor:

  • Uniswap (UNI): %45,46
  • Lido (LDO): %19,04
  • Aave (AAVE): %11,53
  • MakerDAO (MKR): %10,82
  • Curve DAO Token (CRV): %7,03
  • Synthetix (SNX): %6,12

Grayscale, DeFi fonunda Litecoin’e %19’luk bir hisse tahsis etti. Fon içinde tartı Uniswap’tan (%45,46) yana. Bununla birlikte, yeni eklediği bir altcoin için %19’luk oran epeyce güzel. LDO, merkezi olmayan Lido protokolünün süreçleri aracılığıyla yaratılan ve iletilen dijital bir varlık. Bu protokol, Proof-of-Sateke (PoS) Blockchain ağlarında stake edilmiş tokenlerin likit kullanımını sağlıyor. Klasik olarak, bir PoS ağının güvenliğini desteklemek için stake edilen tokenlar, stake mükafatlarını biriktirirken kilitleniyor. Bu nedenle bu tokenlar stake edilmeden evvel satın alınamaz, satılamaz, devredilemez yahut kullanılamaz.

Litecoin 14 ayın en yüksek düzeyine yükseldi

Geçen hafta Bitcoin’i 26.500 dolardan 31.000 doların üzerine çıkaran büyük fiyat artışı gördü. Bunun akabinde, başkan kripto sakinleşti. Böylelikle, 30.000 dolar ile 31.000 dolar ortasında daha dar bir aralıkta kaldı. Dün boğalar onu 31.250 dolarlık günlük en yüksek düzeye çıkardığında ikincisinin üstesinden gelmeye çalıştı. Orada başarısız olmasına karşın, başlangıçta yalnızca 200 dolar kaybetti. Lakin, birkaç saat boyunca 31.000 dolaın üzerinde kalmayı başardı.

BTC Piyasası: Yatırım Devi, Sepetine Bu Altcoin’i Eklediğini Duyurdu! 1

Ancak, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, SEC’in BlackRock ve Fidelity üzere şirketlerden gelen son BTC Spot ETF müracaatlarını “yetersiz” olarak değerlendirdiğini argüman eden bir WSJ raporunun ortaya çıkmasının akabinde her şey değişti. Bitcoin ani bir fiyat düşüşüyle reaksiyon verdi. Kripto 1.500 dolar güneye inerek 10 günün en düşük düzeyi olan 29.500 dolara geriledi. Bununla birlikte, boğalar bir sefer daha adım attı. Böylelikle, BTC şu anda yaklaşık bin dolar daha yüksekte otururken neredeyse tüm kayıpları geri aldı.

Bu ortada, Litecoin güçlü fiyat hareketiyle 100 doların çabucak altından 14 ayın en yüksek düzeyine çıktı. Bu, ağın hash oranının bir sonraki yarılanma öncesinde bir ATH’ye sıçramasıyla gerçekleşti. Lakin, LTC sahipleri için görünüm son 24 saat içinde bir defa daha düzgüne gerçek değişti. Böylelikle, varlık Nisan 2022’den bu yana birinci kere 110 doların üzerine çıktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap