Yasa Dışı Faaliyette Bulunan Balinalar, Cüzdanlarında 25 Milyar Dolardan Fazla Kripto Tutuyor

Yasa Dışı Faaliyette Bulunan Balinalar, Cüzdanlarında 25 Milyar Dolardan Fazla Kripto Tutuyor

Paylaş
BTC Piyasası: Yasa Dışı Faaliyette Bulunan Balinalar, Cüzdanlarında 25 Milyar Dolardan Fazla Kripto Tutuyor

ChainAnalysis analitik firmasına göre, 4000’den fazla suçla ilgili adresler 25 milyon doların üzerinde kripto para birimine sahip. Suçlu balinalar, tüm kripto balinalarının neredeyse %4’ünü temsil ediyor. Belirtilen adresler kara para aklama, uyuşturucu ticareti ve terörizm gibi suçları kapsıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2021’de, sektöre özel fon akmaya başladıkça kripto para birimi endüstrisindeki yasa dışı faaliyet sayısı giderek arttı. Ancak kriptodaki suç unsurlarının artan etkinliğiyle birlikte, kolluk kuvvetleri dijital varlıkları suçlulardan ele geçirmenin yeni bir yolunu keşfetti.

BTC Piyasası: Yasa Dışı Faaliyette Bulunan Balinalar, Cüzdanlarında 25 Milyar Dolardan Fazla Kripto Tutuyor 1

Analitik firmasına göre, 2021’de IRS-CI, suç faaliyetleriyle ilgili olarak işaretlenen cüzdanlardan 3,5 milyar doların üzerinde kripto para birimine el koydu. Aynı zamanda, düzenleyiciler bu tür varlıklara el koymanın teknik yöntemlerini açıklamıyor.

Suçlu Balinaların Kripto Varlığı Artıyor

ChainAnalysis’e göre, “suç cüzdanlarının” çoğunluğu çalınan fonlar ve darknet pazarlarıyla ilgili. 2021’de bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar, sektöre yeni giren deneyimsiz kullanıcılardan en az 8 milyar dolar çalmayı başarmıştı.

2021’in sonunda, bir dizi DeFi saldırısının ardından suç cüzdanlarında yoğunlaşan fon hacmi arttı. Çok sayıda platform ve kullanıcı, akıllı sözleşmelerde bulunan çeşitli açıkların kurbanı oldu.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap