Yakın Vadeli Kazanan Ayılar Mı Boğalar Mı Olacak?

Yakın Vadeli Kazanan Ayılar Mı Boğalar Mı Olacak?

Paylaş
Yakın Vadeli Kazanan Ayılar Mı Boğalar Mı Olacak?

Bitcoin 6.900 dolar seviyesine gerilemesinin ardından bugün neredeyse %20’lik artışla 8.400 dolar seviyesine kadar ulaştı. Bazı analistlere göre ayı piyasasının sonlandığını söylemek için henüz çok erken. Ancak bazılarına göre de teknik göstergeler ciddi bir boğa piyasası sinyali veriyor…

Özellikle daha önce bu haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi Bitcoin’in bugün 8.400 doları görmesi piyasada bir umut ışığı yaktı…

Boğa Piyasası Sinyalleri

Analistlere göre, Bitcoin çizelgelerinde teknik göstergeler artış sinyalleri veriyor. BTCkyle olarak bilinen ve Twitter üzerinden analizlerini paylaşan bir kripto para analistine göre Bitcoin çizelgeleri, 2019 Haziran ayından bu yana ilk kez parabolik bir artış grafiği çiziyor. Bu durum da boğaların harekete geçmeye hazır olduğunu gösteriyor olabilir.

Öte yandan Brave New Coin analisti Josh Olszewicz geçtiğimiz günlerde Coinbase’in Bitfinex’e göre hafif bir prim işlemi yaptığını kaydetti. Bu, 2019’da görülen rallinin benzerinin yaşandığını gösteriyor.

Bunların yanında Adaptive Capital’in yeni analisti CL, kısa süre önce Bitcoin’in dört saatlik grafiğinin orta vadede açık bir geri dönüş sinyali verdiğini belirtti. Yatırımcı ve analist özellikle şu anda yükseliş eğilimi olduğunu  ifade etti ve bu iddiasını Bollinger Göstergeleri ile destekledi:

Fiyat, özellikle konsolidasyondan sonra ve 4 saatlik 200MA bantlarından çıkmaya başladığında, genellikle yeni bir eğilim ortaya çıkar. Söyleyecek çok şey yok, ben dipten alım yapacağım. Gönder.

Güçlü Temel Göstergeler

Yapılan tüm bu yorumlar, Bitcoin’in temel teknik göstergelerinin de olumlu olmasıyla destekleniyor.

Bunun yanında makroekonomik ve jeopolitik konular da Bitcoin’in fiyatı üzerinde etkili olmaya devam ediyor…

Kaynak: Bitcoinist

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap