Yahoo Finance Kripto Para Birimlerine Kapılarını Açıyor

Yahoo Finance Kripto Para Birimlerine Kapılarını Açıyor

Paylaş
Yahoo Finance Kripto Para Birimlerine Kapılarını Açıyor

Kripto sektörü Yahoo Finance’nin yeni bir entegrasyonu ile devam ediyor. Yahoo Finance Ticaret platformunda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi kripto paraları satın almak ve satmak artık mümkün. Piyasada Ripple (XRP), Stellar (XLM), Bitcoin Cash (BCH) ve diğerleri gibi çok önemli olan diğer sanal para birimleri şu anda satın alma ve satma opsiyonuna sahip değil.

Bilgi, Twitterda @APompliano adlı kurucusu ve Morgan Creek Digital’deki kurucusu ve ortağı tarafından 29 Ağustos’ta “virüsün yayıldığını” şeklinde duyuruldu.

Platformda görüntülenen diğer sanal para birimleri olsa da, satın alma ve satma seçeneği yok. Yahoo Finance’in bunları ticaret seçeneği ile yeni kriptolar ekleyip eklemeyeceğine dair bir bilgi de bulunmuyor.

Sanal paraların tüm dünyada benimsenmesi için, farklı ana platformlar ve şirketler tarafından desteklenmeleri gerekiyor. Son aylarda hükümet kurumlarının ve düzenleyici kurumların kriptolar hakkında verdiği yorumlar, genel olarak kripto para piyasasını etkilemiştir.

Sektörde önemli bir figür olan John McAfee konuyaşu şekilde yorum yaptı:

“Ne yapabiliriz? Harekete geçin. Kongre üyelerine haber gönderin. Aptalca gibi görünebilir ama milletvekilleri halen iktidardayken onların çalışmasını sağlayın. Bankalarınıza gidin ve kripto para işlemlerine izin vermelerini talep edin. Eğer hayır derlerse onlara bunu yapabilecek başka bir banka bilip bilmediklerini sorun. Kredi kartı şirketlerinden kripto para ödemelerine izin vermelerini talep edin.”

Bununla birlikte, sanal para birimlerine doğru hareket eden bazı ülkeler var. Kripto para kabul eden birkaç perakende mağazasının bulunduğu Venezuela’dan bahsedebiliriz.

Arjantin ve Türkiye de yüksek enflasyon oranlarından ve para birimlerinde güven eksikliğinden etkilenmektedir. Bu ülkelerdeki kripto paranın faizleri de artmalıdır.

Bitcoin tüm kripto pazarı olarak istikrarlı çalışıyor. CoinMarketCap’e göre bir Bitcoin’i yaklaşık 7,000 dolara satın almak mümkün.

Gelecekte, Yahoo Finance, diğer para birimlerine destek verirse, yatırımcılar ve pazar için çok olumlu olur. Bu karardan sonra, diğer önemli finansal şirketler sanal para birimleri için ticaret desteği alabilir ve ekleyebilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap