Yahoo Finance, Bitcoin ve Altcoinlerin Kalbinin Attığı Siteyi Kendisine Entegre Ediyor

Yahoo Finance, Bitcoin ve Altcoinlerin Kalbinin Attığı Siteyi Kendisine Entegre Ediyor

Paylaş
Yahoo Finance, Bitcoin ve Altcoinlerin Kalbinin Attığı Siteyi Kendisine Entegre Ediyor

Kriptokoin – Yahoo Finance, kripto para birimi veri sağlayıcısı CoinMarketCap’i web sitesine entegre etmeye karar verdi.

Kullanıcılar Yahoo Finance’in web sitesini kullanarak CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere dayanarak kripto para birimlerinin fiyatını kontrol edebilecekler. Veriler fiyat, piyasa değerlemesi, işlem hacimleri, arz ve daha fazlasını içeriyor.

Yahoo Finance, CoinMarketCap Verilerini Web Sitesine Ekliyor

Şirketler tarafından paylaşılan son bir basın açıklamasına göre, Yahoo Finance şimdi pazardaki 118 kripto para birimi hakkında bilgi verecek.

Mevcut kripto para birimleri arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Litecoin (LTC) ve Tether (USDT) bulunuyor.

Şirket yalnızca mevcut kripto para risklerinin listesini sunmayacak, aynı zamanda belirli kripto para birimlerinin fiyat performansı ve piyasa kapitalizasyonu ile bir durum haritası da gösterecek.

CoinMarketCap, kripto para birimleri hakkında sağlanan verileri geliştirmek için son birkaç yıldır çalışmakta olan kripto para birimi piyasasında tanınmış bir site.

Yatırımcılar, meraklılar ve uzmanlar tarafından kullanılan site, dünya genelinde 200’den fazla kripto para birimi borsasından veri topluyor. Ayrıca, toplam kripto para birimi piyasa kapitalizasyonunun yüzde 90’ından fazlasını oluşturan kripto para birimleri de ekleniyor.

Şu anda, listelenen 4.800’den fazla dijital varlık var ve bu sayı gelecekte artmaya devam edebilir.

Birkaç gün önce CoinMarketCap, piyasada sahte işlem hacimleriyle mücadele etmeyi amaçlayan “Likidite” adlı yeni bir ölçüm çıkardı. Bu ölçek,  borsalar ve kripto para birimi hacimlerini nasıl idare ettikleri hakkında çok doğru bilgiler sağlayacak.

Eğitim Bilgileri de Verilecek

CoinMarketCap, kripto para piyasasının Yahoo Finance platformunda benimsenmesini geliştirmek için eğitim bilgileri de sağlayacak. Ayrıca, CoinMarketCap günlük bülteni de Yahoo’nun kripto tarama sayfasına entegre edilecek.

Gelecekte, Yahoo Finance’in CoinMarketCap tarafından sağlanan kripto para birimi endekslerini de eklemesi bekleniyor. Bu endeksler arasında Crypto 200 ve Crypto 200 EX bulunuyor.

Konuyla ilgili olarak Verizon Media’nın Finans, Teknoloji, Otomobil Genel Müdürü Joanna Lambert şu yorumu yapıyor:

“Güvenilir bir küresel kripto para birimi veri sağlayıcısı olan CoinMarketCap ile ortaklık kurarak, kitle talebimizi karşılamak için zamanında ve güvenilir bir kripto para birimi bilgisi sağlayabiliriz.”

Her ne kadar Yahoo Finance kripto para birimleri üzerine yoğunlaşmasa da, kripto para birimi ile ilgili farklı olayları ele almaya başlıyor ve pazarın son yıllarda genişlediğini belirten haberlere yer veriyor.

Ağustos 2018’de Yahoo Finance, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i platformuna entegre etmeye karar verdi ve kullanıcılara fiyat performansları, piyasa kapitalizasyonları ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olma imkanı sunmaya karar verdi.

Bununla birlikte, şimdi kendi hizmetlerini sunmak yerine CoinMarketCap ile entegre olmayı tercih ettiler.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap