XRP son gelişmenin tesiriyle istikametini tekrar üst çevirdi

XRP son gelişmenin tesiriyle istikametini tekrar üst çevirdi

Paylaş
BTC Piyasası: XRP son gelişmenin tesiriyle istikametini tekrar üst çevirdi

Investing.com – Ripple’ın lokal varlığı XRP, geçen haftaki yükselişin akabinde yatay hareket etmeye başladıktan sonra yine üst istikametli ataklara başladı.

XRP yatırımcıları, dün Yargıç Sarah Netburn’un SEC ile Ripple’ın uzlaşmaya varılması talimatını olumlu fiyatladı. Bu gelişmenin akabinde 24 saatlik paha artışını %8’e çıkaran XRP, tekrar 0,8 doların üzerini test etti ve şu an birinci 20 kripto para ortasında en uygun performansa sahip.

XRP’de yükseliş algısının canlı kalması, piyasada kripto paranın yakın vakit 1 dolar bandına çıkabileceği konusunda spekülasyonları hızlandırdı. Öbür yandan fiyat artışıyla birlikte XRP’nin borsalardaki süreç hacmi yüksek kalmaya devam ediyor. 

Son bilgilere nazaran XRP’nin büyük kripto borsalarındaki süreç hacmi son 24 saatte %40’a yakın artışla 3,3 milyar dolara yükseldi. Binance bilgileri, XRP’nin 590 milyon dolara yakın süreç hacmiyle Bitcoin’den sonra en çok ticaret yapılan kripto para olduğunu gösteriyor. Son vakitlerde altcoin ticaretini yönlendiren Güney Kore borsalarında da durum farklı değil. Örneğin, Güney Kore’nin en büyük borsası Upbit’in toplam hacminin %33’ünü XRP süreçlerinin oluşturduğu raporlandı.

Ripple gelişmeleri XRP’ye ilgiyi artırıyor 

Piyasanın geri kalanında bir konsolidasyon görülürken Ripple davasındaki müspet gelişmelerle piyasadan ayrışan fiyat hareketlerine sahip XRP için yükseliş algısının devam ettiği görülüyor. Geçen hafta XRP’nin kişisel satışlarda menkul değer olarak görülmediği kararı çıkarken bu hafta da Sulh Ceza Mahkemesinin uzlaşma talimatı vermesi, kripto paradaki kazanımların korunması ve daha üst düzeyli ataklar gelmesini sağlıyor.

Ripple için son derece olumlu gelişmeler olarak görülen mahkeme kararlarının akabinde şirket, ABD’de faaliyetlerini hızlandırma niyetinde üzere gözüküyor. Ripple yöneticileri, mahkeme kararının akabinde birçok ABD bankasının Ripple ile çalışmaya sıcak bakacağını lisana getirdi. Bunun üzerine piyasadaki son söylentilerde Ripple’ın XRP kullanarak yürüttüğü hudut ötesi fon transfer sisteminin ABD’de nasıl kullanılacağını araştırmaya başladığı yer alıyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap