XRP işlemleri, Binance ve Ripple arasında ortaklık söylentilerine yol açtı

XRP işlemleri, Binance ve Ripple arasında ortaklık söylentilerine yol açtı

Paylaş
XRP işlemleri, Binance ve Ripple arasında ortaklık söylentilerine yol açtı

Öne sürülen birtakım kanıtlarla Binance ile Ripple arasında ortaklık ilişkisi kurulduğuna dair iddialar var.

Binance’in Ripple’ın On-Demand Liquidty (ODL) olarak adlandırdığı ve XRP’yi kullanan uluslararası para transferi çözümünde rol almaya başladığı ileri sürülüyor.

Olası ODL işlemlerini izleyerek listeleyen ve bir grup XRP topluluğu üyesi tarafından oluşturulan Utility scan, geçtiğimiz günlerde RUB/USD (Rus Rublesi/ABD Doları) ve RUB/MXN (Rus Rublesi/Meksika Pezosu) koridorlarından gelen birkaç ODL işlemi tespit etti.

İşin etkileyici tarafı, bu işlemler, görünüşe göre Binance üzerinden yapılıyor.

Binance, geçtiğimiz ay Ruble desteği sunmaya başlamış ve geçen hafta da Ruble çiftleri eklemişti. Dahası, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Şubat ayında Ripple ile kesinlikle gelecekte xRapid (daha sonra ODL olarak yeniden markalandı) üzerinde ortaklık kurmak isteyeceklerini söylemişti.

Kripto para borsalarından faydanılan ODL’de, itibari para borsada XRP’ye dönüştürülüyor, daha sonra bu XRP, para transferinin yapılacağı ülkedeki ODL partneri borsaya aktarılıyor ve burada da tekrar itibari paraya çevriliyor. Ripple, şimdiye kadar ODL’nin likiditesini artırmak için kripto para borsaları Bittrex, Bitso, Coins.ph ve Bitstamp ile çalıştığını açıkladı.

Zhao’dan konuyla ilgili olarak herhangi bir yorum gelmedi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap