XRP fiyatı, SEC davası öncesine geri döndü

XRP fiyatı, SEC davası öncesine geri döndü

Paylaş
BTC Piyasası: XRP fiyatı, SEC davası öncesine geri döndü

Piyasanın önde gelen kripto paralarından XRP’nin fiyatı, 22 Aralık’ta SEC tarafından Ripple’a karşı açılan davanın öncesinde görülen seviyelere yükseldi.

Bugün itibari ile yaklaşık 30 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan XRP, gün içinde 0.65 dolara kadar ulaştı ve TSİ 10.45’te 0.64 dolardan işlem görüyor.

XRP, geçtiğimiz hafta duruşmadan gelen bir haberle hareketlenmeye başlamıştı. 21 Mart’taki duruşmada SEC avukatı, borsaların değil, yalnızca Ripple ve Ripple’ın iştiraklarının XRP satışlarının yasa dışı olarak değerlendirilebileceğini belirtmişti. Avukatların yorumlarına göre bu durumda XRP’yi listeden çıkaran borsalar, menkul kıymet yasalarını ihlal etmemiş oluyordu ve yeniden listeleyip satmaya başlasalar bile yasa dışı olmayacaktı. Gelişme, XRP topluluğu içinde borsaların kripto parayı yeniden listeleyebileceğine dair bir heyecan yarattı.

Bugün görülen yükselişte ise sosyal medyada yayılan Coinbase’in XRP’yi tekrar listeleyeceği dedikodusunun etkili olduğu düşünülüyor. Bununla beraber Coinbase’in böyle bir adım atacağına yönelik herhangi bir somut dayanak bulunmuyor.

Bu arada İsviçreli bir kripto para borsası olan Lykke, liste dışı etmesinden birkaç ay sonra, geçtiğimiz ay XRP’yi tekrar alım satıma açtı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap