XRP fiyat analizi: Kısa vadeli destek noktası bir kez daha test edildi

XRP fiyat analizi: Kısa vadeli destek noktası bir kez daha test edildi

Paylaş
XRP fiyat analizi: Kısa vadeli destek noktası bir kez daha test edildi

XRP, bugün görülen düşüş dalgasında bir kez daha 0,2120 dolar seviyelerindeki kısa vadeli direnç seviyesini test etti. Daha önce 4 kez test edilen bu seviyede önemli alış işlemleri gerçekleştiriliyor.

Diğer yandan 5 günlük EMA seviyesinin (0,2224 dolar) altında bulunan XRP/USD paritesi, bu haliyle düşüş trendindeki konumunu sürdürüyor. XRP, bu haftada 22 sent değerinin altında kalırsa üst üste 5. Haftayı da ekside kapatmış olacak. Zira 21 Ekim hafta 35 sent fiyatında yaptığı zirveden sonra düşüş eğilimine giren XRP, o zamandan beri yaklaşık yüzde 32 oranında değer kaybetti.

XRP fiyat analizi

En büyük 3. kripto paranın kısa vadeli görünümüne baktığımızda bugün, 0,2120 dolar seviyesi üzerinde 4 saatlik kapanışlar yapması son derece önemli. Satışların devam etmesi halinde ise XRP’nin bir sonraki destek seviyesi 0,2088 dolar olarak gözüküyor.

Bugün görülen dip seviyesi referans alınarak bakıldığında ise alış işlemlerinin ağırlık kazanması durumunda ilk hedef, 0,2225 dolar diyebiliriz. Bu fiyat son derece önemli olup XRP’nin yükseliş trendi için bir destek noktası haline dönüşme olasılığı bulunuyor.

Önemli teknik göstergeler

XRP için teknik göstergelere baktığımızda, trend gücünü gösteren RSI göstergesinin 42 seviyelerinde yönünü yukarı çevirmeye başladığını görüyoruz. Olası bir yükseliş trendinin güçlü olması için RSI’nın 50 seviyesinin üzerine çıkmasını bekleyebiliriz.

Stokastik osilatörü ise 4 saatlik XRP/USD grafiğinde yaklaşık 2 gündür aşırı alım koşullarını gösteriyor. Bu durum Ripple tokeninin destek seviyelerini savunması halinde yükseliş yönlü ilerlemesi şeklinde yorumlanabilir.

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap