XRP, Coinbase’de 8.300 Dolardan Satıldı!

XRP, Coinbase’de 8.300 Dolardan Satıldı!

Paylaş
XRP, Coinbase’de 8.300 Dolardan Satıldı!

Kriptokoin – Tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 3,80 dolar civarı değerleri gören bir kripto para birimi olan XRP, Coinbase’de bir kişinin ciddi hatası nedeniyle kısa bir süre binlerce kat daha değerli hale geldi.

Ekim ayında, talihsiz bir kişi XRP başına 8,341 $’lık birödeme yaptı. Bu yapılan ödeme XRP’nin o zamanki piyasa değerinden yaklaşık31,000 kat daha yüksekti! Daha sonra, en az bir şanslı kişi XRP’lerini piyasaoranından çok daha yüksek bir fiyata satmayı başardı, çünkü satış emirlerinigülünç derecede yüksek bir değere koymuşlardı.

Bu fiyatla ne kadar XRP satın alındığı tam olarak açıklanmasada, 1 dakikalık zaman diliminde emir defterlerinden bu miktarı satın almak vebüyük bir yeşil mum üretmek yeterli oldu.

XRP ve Yükseliş

Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, XRP bu değerdeticaret yapmaya devam etseydi, piyasa değeri 361 trilyon dolar olacaktı. Ya da başkabir ifadeyle söylemek gerekirse dünyanın en büyük 100 şirketinin on katından dahafazla bir değeri olacaktı.

Anlaşıldığı üzere, ani artışın bir emir defteri aksaklığınınsonucu olup olmadığı veya bazı talihsiz kişilerin aslında bu oranda XRP’yiyanlışlıkla satın alıp alamayacağı belirsiz durumda. Bununla birlikte, böylesibir gelişme bir kimsenin ilk defa düşük değerli bir kripto para birimi için değerininçok çok üzerinde ödeme yaptığı bir durum değil.

Örneğin, Zcash (ZEC) 2016 yılında piyasaya sürüldüğünde, başlangıçta 20.000 BTC olarak borsa platformlarında işleme açılmıştı ki bu değer yaklaşık olarak 1.37 milyon dolar ediyordu. ZEC daha sonra lansmanından ertesi gün 5.841 dolara düştü. Benzer şekilde, talihsiz bir kişinin, 2017’nin sonlarında, BTC’nin yaklaşık 20.000 $ değerinde olduğu bir dönemde şu anda faaliyetlerini durdurmuş olan QuadrigaCX borsasında 5 LTC için 1 BTC ödediği bildirilmişti

Yanlışlıkla Girilen Bir Giriş mi?

Tam olarak bu emirlerin neden ortaya çıktığı bir sır olarak kalmakta ancak yaygın olarak anlaşılmayan iki teori bulunuyor. Bunlardan ilki, alıcının geçen Ekim ayında kabaca bu fiyat etrafında işlem yaptığı için değer alanında Bitcoin fiyatını yanlışlıkla XRP alanına girmesi şeklinde olabilir. Bununla birlikte, Coinbase şüphesiz yüksek bir fiyat girdiğinizde bir uyarı istemi içerdiğinden böyle bir olasılık zor gözüküyor. Zira böyle bir hamle yapmak için ciddi bir ihmal durumunun olması gerekir.

Mümkün olan ikinci açıklama çok daha olası. Düşük likiditeticaret çiftlerinin, tehlikeye atılan bir hesaptan kazanç elde etmek içinkasıtlı olarak değiştirilmesini içeriyor. Çoğu platform, güvenliği ihlaledilmiş hesaplardan para çekmeyi engellediğinden, bilgisayar korsanları düşüklikidite ticaret çiftlerinde yüksek değerli işlemler açarak temelde minimumkayıpla başka bir hesaba para aktarabilir.

Bu gelişmeyi göz önünde bulundurduğumuzda bir sonraki hatanın kazananı olma umuduyla, bazı fahiş satış emirlerini kaydetmek çok da kötü fikir olmayabilir. Konuyla ilgili olarak 1.100 Bitcoin 74 Dolardan Satıldı! isimli makalemize de bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap