XRP Birleşik Krallık’ta en çok tercih edilen kripto para oldu

XRP Birleşik Krallık’ta en çok tercih edilen kripto para oldu

Paylaş
Uzman Coin: XRP Birleşik Krallık’ta en çok tercih edilen kripto para oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’yla (SEC) 2020 yılının Aralık ayından bu yana davalık olan Ripple şirketi dünyanın birçok bölgesinde önemli anlaşmalara imza atmaya devam ederken, dün de Dijital Sterlin Vakfı açıklaması gelmişti.

3. çeyrekten itibaren popülaritesi artmaya başladı

Bu duyurunun ardından ise XRP’nin Birleşik Krallık bölgesinde en çok tercih edilen kripto para olduğuna yönelik bir rapor gelmesi de dikkat çekti. Ünlü kripto para işlem platformu eToro’dan paylaşılan verilere göre, Birleşik Krallık’ta bu yılın 3. çeyreğinden itibaren XRP’ye çok daha fazla ilgi duyulmaya başlandı ve en büyük 6. kripto para şimdi de bölgede en çok tercih edilen kripto para oldu. XRP’ye sahip olan kişi sayısı da geçen seneye oranla %325 arttı.

Konuyla ilgili konuşan eToro analisti Simon Peters, “Bitcoin tutanların sayısı %2 artarken, bu rakam XRP’de %325. Bu da bize kripto para piyasasının insanları nasıl etkilediğini bir kez daha gösteriyor” dedi.

ADA, Ethereum’u geride bıraktı

XRP’den sonra bölgede en çok tercih edilen kripto para ise, Alonzo hard fork’unu Eylül ayında tamamlayan ADA oldu. ADA’ya sahip olanların sayısı %11 arttı. ADA’nın bu anlamda Ethereum’u da geride bırakması dikkat çekti.

Bilindiği üzere Ripple şirketi, İngiltere Merkez Bankası’nın CBDC çalışmaları kapsamında çalışmaların hızlandırılmasına yardımcı oluyor. Ripple, birçok ülkenin merkez bankalarıyla da benzer çalışmalar yapıyor. Öte yandani Algorand’daki %605, Polygon’daki %430 ve Basic Attention Token’daki %301’lik kullanıcı artışı da önemli istatistiklerden oldu.

Haberin yazıldığı dakikalarda XRP 1.11 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap