Xiaomi’den kripto para açıklaması: Bekleyip göreceğiz

Xiaomi’den kripto para açıklaması: Bekleyip göreceğiz

Paylaş
Uzman Coin: Xiaomi’den kripto para açıklaması: Bekleyip göreceğiz

Çin’in teknoloji devi Xiaomi de kripto paralarla ilgili gidişatı yakından izleyen kurumlardan biri olduğunu yapılan son açıklamayla gösterdi. Şirketin küreseldeki başkan yardımcısı olan Manu Kumar Jain, yaptığı açıklama ile kripto para endüstrisinin heyecan verici olduğunu ve kendilerinin de gelişmeleri yakından izlediğini belirtti:

“Regülasyonla ilgili çok fazla konu var ve biz buradaki gidişatı görmek istiyoruz. Bu endüstri çok ilgi çekici ve şu andaki en büyük mode kripto paralar diyebiliriz. Sektör de iyi iş çıkarıyor ancak biz regülasyon tarafına daha çok bakmak istiyoruz”

Birçok yargı alanında hizmet verdiklerini belirten Jain, bu yüzden bu farklı bölgelerdeki regülatörlerle yüzde 100 uyumlu olmak istediklerini belirtti.

Hatırlanacağı üzere bu ayın başında Xiaomi’nin Portekiz’deki bir şubesinin Bitcoin ile ödeme kabul ettiğine dair haberler birçok medya kuruluşunda yer almıştı. Bu haberlerin ardından ise Xiaomi’den bir sözcü, kripto para ödemesi kabul eden şirketin kendileriyle hiçbir bağı bulunmayan 3. taraf bir satıcı olduğunu belirtmişti.

Şirketin Çin merkezli olması ve Çin’in son aylarda kripto paralara karşı sertleşen politikası da düşünüldüğünde Xiaomi’nin en azından kısa vadede bu entegrasyonu sağlaması beklenmiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap