WSJ Argümanı: Binance CEO’su İstifa Konusunda Baskı Altında!

WSJ Argümanı: Binance CEO’su İstifa Konusunda Baskı Altında!

Paylaş
BTC Piyasası: WSJ Argümanı: Binance CEO’su İstifa Konusunda Baskı Altında!

The Wall Street Journal (WSJ) tarafından kısa müddet evvel yayınlanan bir raporda, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun istifa davetlerine direndiği, fakat devam eden meydan okumasının tanınan kripto para borsasının gelecekteki yaşayabilirliği hakkında önemli sorular doğurduğu ortaya çıktı. Mahkeme dokümanlarına ve eski ve mevcut Binance çalışanlarının tabirlerine atıfta bulunan makale, kilit yöneticilerin yakın vakitte misyondan ayrıldığını ve hem şirketin hem de Changpeng Zhao’nun ABD Adalet Bakanlığı tarafından potansiyel olarak kovuşturulduğunu vurguluyor.

Binance CEO’su için istifa iddiası

ABD Adalet Bakanlığı’nın kara para aklamayı önleyemediği teziyle şirket ve CEO’su hakkında yasal süreç başlatabileceğinden korkan Binance yöneticileri ortasında kaygılar artıyor. WSJ raporu, Adalet Bakanlığı’nın suçlamaları takip etmeye karar vermesi halinde, Binance’in zedelenen imajını düzeltmek için devam eden tüm uğraşların boşa gidebileceğini belirterek, Binance liderliği içindeki kaygıların altını çiziyor. Binance’in eski bir çalışanı, “Yöneticiler Binance’in zedelenen imajını düzeltmek için çok çalışıyor, lakin Adalet Bakanlığı dava açmaya karar verir vermez, tüm uğraşlar boşa gidecek” diyerek telaşlarını lisana getirdi.

BTC Piyasası: WSJ Argümanı: Binance CEO’su İstifa Konusunda Baskı Altında! 1

Kripto para borsası birkaç aydır hem Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) hem de Adalet Bakanlığı ile müzakereler yürütüyor. Lakin SEC kısa bir mühlet evvel Binance ve Changpeng Zhao aleyhine, onları Menkul Değerler Yasasını ihlal etmekle suçlayan bir dava açtı. SEC’in sürpriz kararının şirket içinde bir karamsarlık dalgasını tetiklediği ve yöneticilerin yasal süreç karşısında şaşkınlığa uğradığı bildirildi.

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Changpeng Zhao üzerinde artan baskıya ek olarak, CEO’nun hukuk danışmanı olarak da misyon yapan Binance Baş Hukuk Sorumlusu (Hon Ng) kısa müddet evvel istifa etti. İç kaynaklar, istifanın Changpeng Zhao ile uzlaşmaz görüş ayrılıklarından kaynaklandığını öne sürüyor. Ayrıyeten, öteki iki avukat da firmadan ayrılarak Binance’in hukuk grubunun karşılaştığı zorlukları daha da şiddetlendirdi.

BTC Piyasası: WSJ Argümanı: Binance CEO’su İstifa Konusunda Baskı Altında! 2

CZ nasıl bir karar verecek?

Durumun ilgi cazibeli bir istikameti de Changpeng Zhao’nun şu anki pozisyonu. Binance CEO’su, ABD ile hatalıların iadesi mutabakatı olmayan bir yargı bölgesi olan Dubai’de ikamet ediyor. Bu eşsiz durum, şirketi çevreleyen devam eden yasal gelişmelere bir karmaşıklık katmanı ekliyor. Dikkatler artmaya devam ederken, kesim gözlemcileri Changpeng Zhao’nun nihayetinde vereceği kararı merakla izliyor. Sonuç, Binance’in kripto para borsası dünyasında önde gelen bir oyuncu olarak geleceği için geniş kapsamlı sonuçlar doğurabilir. Düzenleyici zorlukların ve potansiyel yasal süreçlerin Binance için nasıl gelişeceği şimdi belirli değil. Bununla birlikte, Changpeng Zhao üzerinde artan baskı ve şirketin yaşayabilirliğini çevreleyen belirsizlik, Binance’in şu anda kendisini bulduğu kritik sürecin altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap