Winklevoss İkizleri: Altını Boşver, Bitcoin Al!

Winklevoss İkizleri: Altını Boşver, Bitcoin Al!

Paylaş
Winklevoss İkizleri: Altını Boşver, Bitcoin Al!

Gemini kripto para borsasının arkasındaki Winklevoss ikizleri, Wall Street yöneticilerine altın yerine Bitcoin‘den (BTC) yana tercih kullanmaları için tavsiyede bulunmakta. Tyler ve Cameron Winklevoss daha önce de Bitcoin odaklı birçok reklam yayınlamış ve insanları BTC’ye çekmeye çalışmışlardı.

Altın Yerini Bitcoin’e Bırakacak!

Bitcoin ile tarihin ilk milyarder ikizleri olan kardeşler, altının artık eski değerini kaybettiğini ve Bitcoin’in geleceğin altını olduğun vurguluyorlar. Tyler Winklevoss konu hakkında yaptığı bir açıklamada şunları ifade etti:

“Eğer altınınız varsa yavaş yavaş Bitcoin rezervi oluşturmaya başlayın. Biz Bitcoin’in altını yerle bir edeceğini düşünüyoruz. Tesla’nın Elon Musk‘ı veya Amazon’un Jeff Bezos‘u gibi isimler gök taşları üzerinde altın madenciliği yapmaya başladığında ki bu 25 yıl içerisinde yaşanacak, bütün altın değeri değişecek. Bitcoin satın alın.”

Bitcoin özellikle son günlerde yaşanan politik belirsizlik durumlarında güvenli bir liman olduğunu ispatladı ve birçok kişiye göre dijital altın olarak görülüyor. Tabii ki altının toplam piyasa değeri trilyonlarca dolar olsa da, Bitcoin’in 11 yıl gibi kısa bir sürede bunun belirli bir yüzdesine bile ulaşması bir başarı.

Grayscale gibi önde gelen bir Bitcoin yatırım fonunun genel müdürü Michael Sonneshein de Winklevoss’ların iddiasına benzer bir açıklama yaptı. Ünlü yönetici altının zamanla Bitcoin tarafından geçileceğini ve insanların buna hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı. Aslında bu haberden de okunabileceği üzere insanlar yavaş yavaş altından vazgeçmeye ve Bitcoin’e geçiş yapmaya başladılar bile.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap