WeChat’in Sahibi Tencent Kendi Dijital Para Ekibini Kuruyor

WeChat’in Sahibi Tencent Kendi Dijital Para Ekibini Kuruyor

Paylaş
WeChat’in Sahibi Tencent Kendi Dijital Para Ekibini Kuruyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Tencent, ödeme işlemlerini geliştirebilmek için yeni bir dijital para ekibi kuruyor.

Günümüzde 460 milyar dolarlık piyasa değeriyle hem Çin’in hem dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Tencent, kurduğu bu ekiple kendi ödeme hizmetlerini geliştirmeyi planlıyor.

Tencent’ten Yeni Adım

WeChat, WeChat Pay gibi platformların sahibi olan Tencent şu anda dünyanın en önemli şirketlerinden biri olarak gösteriliyor. Tencent’in WeChat Pay adlı platformunun aylık 900 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Bir kıyaslama yapmak amacıyla Tencent’in rakiplerinin, yani Alibaba’nın AliPay platformunun 500 milyon, Apple Pay’in ise 125 milyon kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz.

The Block tarafından yapılan habere göre Tencent, kullanıcılarına sunduğu ödeme hizmetlerini geliştirebilmek için yeni bir karar aldı. Şirket bu karar doğrultusunda yeni bir dijital para ekibi kuracak. Ancak Tencent’in şu anki amacının kendi dijital parasını çıkarmak olmadığını, bu ekibin yalnızca dijital paralarla ilgili araştırmalar yapacağını belirtmek gerek.

Yerel kaynaklar Tencent’in bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadığını, ayrıca şirketin kuracağı bu ekibin tam olarak ne gibi çalışmalar yapacağının belli olmadığını aktarıyorlar.

Tencent kendi dijital para ekibini kurmanın yanı sıra Çin Hükümetinin Shenzhen’de hazırladığı dijital para projesine de katkıda bulunuyor. Hatta Çin Merkez Bankası, dijital yuan hazır olduktan sonra Tencent’e de belli miktarda dijital yuan verileceğini açıklamıştı..

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap