Web Tarayıcısı Brave Kripto Tabanlı Twitter ve Reddit Uygulamasına Başlıyor

Web Tarayıcısı Brave Kripto Tabanlı Twitter ve Reddit Uygulamasına Başlıyor

Paylaş
Web Tarayıcısı Brave Kripto Tabanlı Twitter ve Reddit Uygulamasına Başlıyor

CNET, Mozilla’nın kurucu ortağı Brendan Eich tarafından başlatılan ve ilk para teklifi (ICO) tarafından finanse edilen gizlilik merkezli web tarayıcısı Brave’in, Reddit ve Twitter’ın kendi yerel kripto para birimi ödeme sistemine geçişini planladığını bildirdi.

Tarayıcının ayarlar sayfası üzerinden ödeme sistemini manuel olarak etkinleştirdikten sonra, kullanıcılar sosyal medya hesaplarını tarayıcıdaki Basic Attention Token (BAT) cüzdanlarına bağlayabilir ve hem diğer coinleri hem de diğer kullanıcılardan gelen coinlerini kabul edebilir. Şirketin yaptığı açıklamada:

Bir kullanıcı tweet’i beğenecek ve tweeter’a BAT’ı verebilecek. İsteğe bağlı olarak tweeti geri alabilecek” dedi. Bu özelliğin yılın ilerleyen dönemlerinde devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Twitch flamalar ve YouTube kanal operatörleri, web sitesi sahipleriyle birlikte, görüntüleyenlerden, okuyuculardan veya hayranlarından BAT ödemelerini kabul etmelerine olanak tanıyan Brave yayıncıları olarak zaten kayıt olabiliyorlar . Yayıncılarını kaliteli içerik için ödüllendirmek isteyen kullanıcılar, tek tek sitelerin aylık katkılarını manuel olarak ayarlayabilir veya Brave’ın aylık katkısını her yayıncının içeriğini tüketerek geçirdikleri süreye göre otomatik olarak bölebilmesini sağlayabilir.

İki ay önce, tarayıcı reklamlarını varsayılan olarak engelleyen Brave, kullanıcı verilerini izlemeyen veya görüntülemeyen cihaz tabanlı reklamları etkinleştirerek kullanıcıların kripto para kazanmaya olanak tanıyan bir özelliği denemeye başladı. Uzun vadede, Brave, kullanıcıların bu sistem üzerinden toplanan brüt reklam gelirlerinin yüzde 70’ini kazanmalarına izin vermeyi planlıyor. Yayıncılar ayrıca bu gelirin bir kısmını alacak, Brave ise küçük bir kesinti yapacak.

Temmuz ayı itibarı ile şirket, tüm cihazlarda 3 milyon aylık aktif kullanıcı sayısının olduğunu ve yılın sonunda 5 milyon coini geçmeyi beklediğini bildirdi.

Brave, kripto para birimini temel hizmetlerine entegre etmek isteyen tek web tarayıcısı değil. Geçtiğimiz ay Opera, web tarayıcısının Android sürümüne yerel bir Ethereum cüzdanı ekleyeceğini duyurdu ve bu hafta şirket, kullanıcıların mobil elektronik cüzdanlarını masaüstü tarayıcılarına bağlayabileceğini açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap