Warren Buffet’ın sağ kolu Munger: Kripto paraları hiçbir zaman almayacağım

Warren Buffet’ın sağ kolu Munger: Kripto paraları hiçbir zaman almayacağım

Paylaş
Uzman Coin: Warren Buffet’ın sağ kolu Munger: Kripto paraları hiçbir zaman almayacağım

Kripto paralara karşı çıkan isimlere Warren Buffet’ın yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Charlie Munger da eklendi. Avustralya’da bir konferansa katılan ve burada yatırımcılara seslenen Munger, şu anki ortamın geçmişte gördüklerinden “daha aşırı” olduğunu söyledi.

“Çin doğru, benim ülkem ise yanlış yaptı”

Kripto paralar konusuna da değinen 97 yaşındaki ABD’li işadamının, Çin’in yasaklarını savunması da dikkat çekti:

“dot-com balonu fiyatlar açısından daha aşırı gibi gözükebilir ama bence şu an içinde bulunduğumuz dönem, dot-com balonundan da daha çılgınca… Şu anda aynı çılgınlıkta bir de kripto para balonu bulunuyor. Kripto paraları hiçbir zaman almayacağım. Keşke hiçbir zaman icat edilmeselerdi. Bence Çin çok basit ve doğru bir hareket yaptı. Sadece yasakladılar ve konuyu kapadılar. Kapitalizmin bazı aşırılıklarının önüne geçtiler. Benim ülkem, İngilizce konuşan medeniyet ise yanlış yaptı”

“Kripto paraları yaratanlar kendilerini düşünüyorlar”

Kripto paraların işe yarar gibi gözüktüğünü ancak bunun doğru olmadığını belirten Munger, bu tür çılgınlıklara dahil olamadığını belirtti:

“Bu tür çılgınca balonlara katılmaya dayanamıyorum. İşe yarar gibi gözüküyorlar ama değiller. Herkes bir yerden dahil olmak istiyor ama benim tarzım farklı. Ben insanlara faydası dokunacak şeyleri satarak para kazanmak isterim. Kripto paraları yaratanlar, çıkaranlar satın alanları değil, kendilerini düşünüyorlar, bana inanın”

Hisse senetleri konusunda uzun vadeli ve nokta atışı yatırımlarıyla bilinen Munger ve Buffet’ın Çin’de araba üreticisi BYD de dahil olmak üzere birçok yatırımları bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap