Walmart, Ripple ortaklarıyla uluslararası bir para transferi pazarı geliştirecek

Walmart, Ripple ortaklarıyla uluslararası bir para transferi pazarı geliştirecek

Paylaş
Walmart, Ripple ortaklarıyla uluslararası bir para transferi pazarı geliştirecek

Walmart kısa süre önce Walmart2World müşterileri ile birlikte uluslararası bir para transferi pazarı geliştirme planlarını açıkladı. Walmart’ın MoneyGram ile olan anlaşmasını uzatacağı bildirildi. Aynı zamanda, mega perakendeci, 4.700 ABD mağazasından herhangi birinde uluslararası fon transferi için Ria’yı da ekleyecektir. Walmart, MoneyGram ile olan mevcut anlaşmasını 2021 yılına kadar uzatacak. Böylece Ripple’ın MoneyGram ile olan anlaşmasından ötürü Ripple hizmetini kullanma durumu da gündeme geliyor.

Walmart’a göre, bu, ödeme seçeneklerini, ödeme konumlarını ve daha rekabetçi döviz kurları sağlayacak. Walmart’taki finansal hizmetler başkan yardımcısı Wilbert Noronha şunları söyledi:

Walmart2Walmart ve Walmart2World’ü piyasaya sürme hedefimiz, müşterilerin parayı ülke ve dünya çapındaki yakınlarına aktarırken daha fazla seçeneğe sahip olmalarını sağlayan bir para transferi platform oluşturmaktı. Ria’nın Walmart2World’e eklenmesi, döviz kurları için daha fazla değer sağlamaya yardımcı olacağını düşündüğümüz bir platform oluşturuyor. Bu, yolculuğumuzdaki bir sonraki adım.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes da şöyle dedi:

Walmart’ın finansal hizmetler için bir pazar oluşturma vizyonu, fiyatlandırma ve ödeme seçenekleriyle tüketicilere fayda sağlayacaktır ve lider markamızın ve rekabetçi döviz kurlarımızın pazarın gelecekteki başarısının artmasına yardımcı olacağına inanıyoruz.

Duyuruda, MoneyGram yetkilileri, beyaz etiketli Walmart2World ürününün üçüncü çeyrekte toplam gelirinin yaklaşık % 9’unu oluşturduğunu söyledi. Ancak, bu yeni hamlenin işletme için ne kadar önemli olacağından emin değillerdi.

Ria’nın CEO’su Juan Bianchi, şirketin Walmart’ın para transfer hizmetini onlarla genişletmeyi seçtiğini duyduğunu belirtti. Onlara daha fazla seçenek ve en ekonomik ve en şeffaf fon transferi seçeneğini vereceğini belirtti.

fxstreet

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap