Wall Street Uzmanı: Bu Altcoin’lere Para Koymayın!

Wall Street Uzmanı: Bu Altcoin’lere Para Koymayın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Uzmanı: Bu Altcoin’lere Para Koymayın!

Bir zamanlar Bitcoin madenciliği yapan bir Wall Street araştırma şefi, kriptonun geleneksel finansı bozma arayışında başarısız olduğunu söyledi. Nedenini anlattı ve yatırımcıların nasıl hala akıllı olabileceğini ve hangi altcoin projelerinden para kazanabileceğini açıkladı. Uzman Alex Pickard, bir süreliğine Bitcoin‘i profesyonel olarak çıkardı. Kripto para topluluğunun daha az kazançlı yatırımlar yerine karlı spekülasyonları seçtiğini söylüyor. Yine de kriptonun bir yatırım olarak işe yarayabileceğini söylüyor ve müstakbel yatırımcılara hangi altcoin projelerini değerlendireceklerini söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Uzmanı: Bu Altcoin’lere Para Koymayın! 1

Kripto devrim ve para kazanma güdüsü

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, kripto para severleri, finansal bir devrimde rol oynamaktan bahsediyorlar. Bu devrim onlara yol boyunca büyük kazançlar sağlayacak. Ancak, uzmana göre, para kazanma ve bir DeFi dünyası inşa etme hedefleri arasında genellikle bir gerilim de var. Rob Arnott’un Research Affiliates firmasında araştırmadan sorumlu başkan yardımcısı olan eski bir Bitcoin madencisi olan Alex Pickard, dünyayı kökten değiştirmek ile para kazanmak arasında seçim yapma şansı verildiğinde, kripto meraklılarının kesinlikle nakit para kazanmayı seçtiklerini söylüyor.

Pickard, firma için hazırladığı yeni bir raporda, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi bazı önemli teknolojik yeniliklere yol açsa da, finans dünyasını tam olarak bozmadıklarını ve bundan sonra da tam olarak değiştirebileceklerinin şüpheli olduğunu yazıyor. Bu tür bir merkezi olmayan bozulma, bankalar veya hükümetler için karlı olmaz ve ayrıca kripto yatırımcılarına paraya mal olabilir. Uzman “Ortalama bir kripto para sahibinin amacı dünyayı bozmak değil, yatırımlarından para kazanmaktır. Ve yıkıcı bir geleceği başlatabilseler ama bunu yapmak için para kaybederlerse, yapmazlardı. Bir bütün olarak, topluluk bozulmaya karşı hareket ediyor” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Uzmanı: Bu Altcoin’lere Para Koymayın! 2

Kriptoların benimsenmesi

Bitcoin’e ilk olarak 2013’te yatırım yaptı ve 2015’te daha büyük bir yatırım yaptı. Uzman “piyasa değeri tarafından sıralanan ilk 10 kripto paranın bazı taktiksel düzenlemelerle eşit ağırlıklı bir karışımına” sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca 2018’in başlarında biten kısa bir süre için tam zamanlı bir BTC madencisiydi. Kripto para birimlerinin gerçek değeri olduğu, ancak fiyatlarının çoğunun farklı spekülasyon türleri tarafından belirlendiği sonucuna varıyor. Spekülasyona dikkat çeken uzman, yatırımcıların havalı, “avangard” kripto topluluğuna dahil olmak için ödemeye hazır oldukları fiyat olduğunu dile getiriyor.

Kriptonun benimsenmesi yaygınlaşırsa, alana para akabilir, ancak Pickard bu primlerin azalacağını söyledi. Spekülasyon azalacak ve para birimlerinin fiyatı da düşebilir. Uzman, “Gelecekte var olacak bir şeye benziyor ve gelecek şimdiki zamanda hayata geçirildiğinde, kimse spekülasyon yapmak istemeyecek” dedi. Bitcoin destekçilerinin 2014 veya 2015 civarında bireysel yatırımcıların para birimini kabul etmelerini sağlama çabalarını geri çektiğini söyledi. Bunun yerine Bitcoin’in bir “değer deposu” olabileceğini vurgulamaya başladığını yazıyor. Uzmana göre, ayrıca kripto paraları elde tutmayı ve onları harcamak yerine değer kazanmalarını beklemeyi teşvik ettiler. Bunu yaparken, bu destekçilerin benimsenme konusunda spekülasyon yaptığını söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Uzmanı: Bu Altcoin’lere Para Koymayın! 3

Bir yatırım olarak kripto paralar ve altcoin projeleri

Bu, bazı kripto alıcıları için çok karlı olsa da, kriptonun yaygın olarak benimsenmesi için gereken itici gücü ortadan kaldırdı. Pickard, bunu değiştirmek için muhtemelen çok geç olduğunu söylüyor. Pickard “Bence bu, kripto para birimlerinin geleneksel finans kurumlarına yönelik oluşturduğu tehdidin sonunun başlangıcıydı” diye yazdı. Bu arada, kripto ve blockchain teknolojisi, yıllardır geleneksel bankacılık ile bir arada var oldu ve finansal kurumları kökünden sökmedi. Bunun yerine, bu köklü kurumların çoğu kripto ile yaşamayı öğrendi ve hatta bazı kripto para birimlerini operasyonlarına dahil etti, bu da gelecekteki bozulma olasılığını azaltıyor.

Ancak kriptonun kullanımları olduğunu ve hala bir yatırım olarak çalıştığını da ekliyor. Piyasada para kazanmak isteyen herkes için yolun kuralları olarak aşağıdakileri sunuyor:

Kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla yatırım yapmayın, çünkü bu şeyler tarihlerinde birçok kez %80, %90 oranında düştü. Bu, kripto yatırımlarına yatırdığınız her şeyi kaybederseniz nasıl hissedeceğinizi ciddi olarak düşünün ve yakın gelecekte ihtiyaç duyacağınız herhangi bir parayla kripto üzerine bahse girmeyin.

Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street Uzmanı: Bu Altcoin’lere Para Koymayın! 4

Hangi altcoin seçilmeli

Pickard, kripto odaklı çevrimiçi topluluklara yönelik eleştirilerine sahip olsa da, bunların aynı zamanda bir para biriminin ciddi bir destek tabanına sahip olduğunun bir göstergesi olduğunu söylüyor. Bu nedenle, istikrarlı hayran kitlesine sahip kripto paralar muhtemelen daha iyi yatırımlardır. Uzman konu hakkında şöyle diyor:

Çeşitlendirilmek ve farklı kripto paraların bir yelpazesine yatırım yapmak istiyorsunuz, çünkü bunlar lehine ve dışına çıkıyor. Topluluklar oluşturan ve hepsinde çeşitlenen kripto paralara bağlı kalın. Paranızı yeni ortaya çıkan yeni bir kripto paraya yatırmayın.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap