Wall Street Kurdu’ndan 3 Çarpıcı Bitcoin Tahmini!

Wall Street Kurdu’ndan 3 Çarpıcı Bitcoin Tahmini!

Paylaş
BTC Piyasası: Wall Street Kurdu’ndan 3 Çarpıcı Bitcoin Tahmini!

Wolf of Wall Street sinemasının bahis aldığı eski borsacı Jordan Belfort, Bitcoin hakkında üç çarpıcı kestirimi paylaştı. Görünüşe nazaran efsanevi yatırımcının kripto para yönelik tavrı değişiyor.

Jordan Belfort’dan 3 çarpıcı Bitcoin tahmini

Jordan Belfort, ülkelerin şimdi kripto paralar için somut düzenlemeler oluşturmadığı bir devirde Bitcoin’in ‘fırsat’ olduğunu söylüyor. Uzun müddettir kripto bölümündeki düzenlemelerin savunucusu olan Belfort, Bitcoin’in kanunların güzel tanımlandığı bir ortamda daha yeterli gelişebileceğini öngörüyor.

Belfort, kripto paraların büyümesin engellemek isteyen düzenlemelere de karşı çıktı. Kripto alanında dolandırıcılığın artmasının ana sebebinin kanunların eksikliği olduğunu vurguladı. Bu nedenle, kripto para ünitelerinin güvenliği için düzenlemelerin altını çiziyor. Ayrıyeten, piyasanın daha emniyetli bir hale geleceğine inandığını belirtiyor.

BTC Piyasası: Wall Street Kurdu’ndan 3 Çarpıcı Bitcoin Tahmini! 1

Btcpiyasasi.com olarak Belfort’un bahsettiği düzenleyici mahzur konusunda son ayların gelişmelere bu yazıda yer verdik.

‘BTC fiyatı istikrarını koruyor’

Jordan Belfort’un kripto para ünitelerine birinci tavrı epeyce temkinli ve kuşkucuydu. Eski borsacı dalı dolandırıcılıkla ilişkilendiriyordu. Bilhassa, Bitcoin’in hileli özellikleri nedeniyle sıfıra geri döneceğini kestirim ediyor.

Ancak Bitcoin’in 2018 kripto kışından sonra yine canlanması ve Terra (LUNA) ekosisteminin çökmesi üzere olaylar, Belfort’un fikrini değiştirdi. Ayrıyeten, Bitcoin’in güvenilirliğine olan inancını arttırdı. Bu nedenle, Belfort artık kripto para ünitelerinin geleceğine daha olumlu bakıyor. Düzenlemelerin kripto para ünitelerinin güvenliği için kıymetli olduğunu savunuyor.

BTC Piyasası: Wall Street Kurdu’ndan 3 Çarpıcı Bitcoin Tahmini! 2

Belfort, deneyimlerini paylaştığı uzun bir açıklamada şu tabirlere yer verdi:

Kriptodan nitekim nefret ettiğim vakitlerde, 2017’de kripto hakkında söylediğim her şeyin ardındayım, tek bir şey dışında, Bitcoin’in sıfıra gitmesi konusunda yanılmışım, lakin gereğince yakından bakmadım zira bunun bir aldatmaca olduğunu söyledim zira o denli görünüyordu…

Çöktüğünde ve 3.000 dolara düştüğünde, hala multi-milyar dolarlık bir piyasa üzereydi.

‘Bitcoin’in geleceği ve maksatları hala umut vaat ediyor’

Geçen yılın kripto kışında, Bitcoin’in fiyatı Terra ve FTX üzere değerli iflaslarla tarihinin en sert düşüşlerinden birini yaşadı. Lakin Belfort, bu krizin yatırımcıları Bitcoin yahut Ethereum üzere esaslı kriptolardan vazgeçirmemesi gerektiğini söylüyor.

Belfort daha evvel yatırımcılara uzun vadeli kripto yatırımları için sırf Bitcoin ve Ethereum’a odaklanmalarını önermişti. Artık, Bitcoin’in öteki kripto para ünitelerine nazaran daha muteber olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten, Ethereum’un da değerli bir kripto para ünitesi olduğunu belirtiyor.

BTC Piyasası: Wall Street Kurdu’ndan 3 Çarpıcı Bitcoin Tahmini! 3

Belfort, “FTX’in kendisi bir aldatmaca olduğu için Bitcoin’i büsbütün göz gerisi edebileceğiniz manasına gelmez. Ayrıyeten kıymetsiz olduğunu yahut sıfıra gideceğini söyleyebileceğiniz manasına da gelmez. Tıpkı şey Ethereum için de geçerli” diyor. Belfort’in yüksek beklentilerine karşın, kripto fiyatlarının global makroekonomik faktörlere bağlı olacağını belirtelim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap