Wall Street bankaları kripto para araştırmalarını hızlandırdı

Wall Street bankaları kripto para araştırmalarını hızlandırdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Wall Street bankaları kripto para araştırmalarını hızlandırdı

Kripto para piyasası popülaritesinin artmasıyla, geleneksel bankalar kripto paralarla ilgili hamlelerini hızlandırmaya başladı.

Ekonomik düzenleyicilerin de üstünde çalıştığı kripto paralar, Wall Street bankalarının birincil konusu haline geldi. Öyle ki, Jefferies ve Credit Suisse dahil olmak üzere birçok Wall Street bankası, kripto para araştırma ekiplerini kurmak için iş ilanları yayımlamaya başladılar.

Günümüzde kripto paraların kabul görmesiyle harekete geçen bankalar, kripto para ekosistemine tam entegre olmak istiyor. Morgan Stanley gibi yatırım bankaları 2021 yılının sonuna doğru, kripto para ekosistemi için yeni bir ekibe liderlik edeceklerini açıkladı. ABD’nin en büyük ikinci bankası Bank of America ise 2021 yılının Ekim ayında kendi kripto birimini çıkaracağını tüm kamuoyuna duyurmuştu.

Wall Street’in gözde bankalarından Citi, JPMorgan (NYSE:JPM) ve Goldman Sachs kripto para ekibi kurdu

Kurulan ekip, kripto para firmalarının işleriyle birlikte aynı zamanda token fiyat dalgalanmalarını, blok zinciri alanındaki yeni teknolojik gelişmeleri ve kripto para sermaye araştırmaları gibi makro konuları da ele alıyor.

BofA Securities Küresel Araştırma Başkanı Candace Browning’in Bloomberg’e verdiği röportajda şu ifadeler yer alıyordu:

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap