Volkswagen AG’nin Eski Araştırma Direktörü Dr. Klaus Schaaf IOTA’ya Katıldı!

Volkswagen AG’nin Eski Araştırma Direktörü Dr. Klaus Schaaf IOTA’ya Katıldı!

Paylaş
Volkswagen AG’nin Eski Araştırma Direktörü Dr. Klaus Schaaf IOTA’ya Katıldı!

IOTA vakfı, eski Volkswagen Araştırma Direktörü Dr. Klaus Schaaf’ın şirkete katılacağını açıkladı. Otomobil üretimi deviyle yaklaşık 30 yıldır çalışmış olan Klaus, IOTA’ya resmi olarak katılacak. Schaaf Volkswagen AG’de, daha çok araştırma alanlarında yer almıştı ve kenar teknolojilerini teşvik etmişti. IOTA Vakfı geçtiğimiz günlerde aileye yeni bir katkı daha yaptı. Crypto meraklısı ve girişimci Mark Schmidt, topluluk yöneticisi olarak vakfa katıldı.

Schaaf, yeni ürün ve hizmetlere odaklanan Volkswagen Group Digitalisation’ın bir parçasıydı. Volkswagen Group Digitalisation, IOTA’nın denetleme kurulu üyesi olan Johann Jungwirth tarafından kuruldu. Otomotiv dünyasında dağıtılmış defter teknolojisinin ağırlıklı olarak yazılım-over-the-air (OTA) ve uygulama içinde yer aldı. IOTA’nın blog gönderisine göre o anda Blockchain şirketine rastladı.

Ayrıca Dr. Schaaf’ın Volkswagen’in CeBIT2018’de sergilediği kavramın kanıtını başlattığından bahsediliyor. Schaaf, 2000’li yılların başlarında, Volkswagen Elektronik Araştırma Laboratuvarı (ERL) ile Araştırma Direktörü olarak çalıştı. Burada, elbette otomobillere girecek yeni teknolojileri araştırmaktan sorumluydu. Stanford Üniversitesi ile işbirliği içinde ERL, Stanley adında bir otonom araba inşa etti. Araba 2005 yılında Darpa Büyük Mücadelesini kazandı.

Klaus ayrıca yönetmen olarak Almanya’nın ilk halka açık City-Wifi’si olan “Wireless Wolfsburg” ile çalıştı. Şirket otomobiller için yeni uygulamaları test etti. Şirket, Alman e-hareketlilik test alanlarından ve BIG IoT’den bir parçası oldu. BIG IoT, IoT ekosistemlerini sağlayan bir Avrupa projesi. Klaus Schaaf, fizik doktora derecesini aldığı Göttingen Üniversitesi mezunu. 

Schaaf söylediğine göre:

“Otomotiv dünyası, yazılım üzerinden yazılım, talep üzerine işlev ve otonom sürüş gibi yeni teknolojiler tarafından kesintiye uğradı. yeni iş modelleri, hizmet olarak mobilite sağlayacaktır. Bu yıkıcı teknolojileri desteklemek için Dağıtılmış Ledger Teknolojisi önemli bir rol oynayacaktır. IOTA ve Tangle, yeni Mobility ekosisteminin gereksinimleri için çok uygun gelecek odaklı bir teknoloji sunmaktadır. IOTA Vakfının bir parçası olmak ve bu ekosistemin dinleneceği sütunları oluşturmaya yardımcı olmaktan dolayı heyecan duyuyorum.”

IOTA’nın kurucusu David Sønstebø, Dr. Schaaf’a sıcak bir karşılama yaparak şöyle dedi:

“Klaus’un resmi olarak Vakfa katılmasından çok memnunuz. Özellikle modern otomobiller alanında ve nesnelerin interneti ile kesiştiği noktada yıllara dayanan sıra dışı deneyimi, IOTA projesinin vizyonunu gerçekleştirmemize yardımcı olmak için onu ideal bir danışman haline getiriyor.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap