Vkontakte Kendi Kripto Parasını Çıkardı

Vkontakte Kendi Kripto Parasını Çıkardı

Paylaş
Vkontakte Kendi Kripto Parasını Çıkardı

Bundan birkaç gün önce haberini yaptığımız VKontakte bugün itibariyle kendi kripto parasını çıkardı. Uzun zamandır kendi kripto paralarını çıkarma girişiminde olduklarını belirten şirket nihayet bu hayalini gerçekleştirmeyi başardı. VK tarafından bugün açıklanan bildiride, kendilerine ait olan VK Coin’i çıkardıklarını duyurdular. VK coin sadece platform üzerinden mi kullanılabilecek yoksa Blockchain teknolojisine mi sahip bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. VK coin ile alakalı pek çok bilinmeyen olsa da Vkontakte tarafından kısa bir süre içerisinde gerekli açıklamaların yapılacağı tahmin ediliyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde ünlü sosyal paylaşım platformu olan VK’nın kendi kripto parasını çıkarmak üzere olduğunu duyurmuştuk. Bu haberimizin üzerinden çok geçmeden bugün elde ettiğimiz bilgiler ışığında Rusya’nın en büyük Facebook benzeri sosyal paylaşım platformu olan VKontakte’nin kendi kripto parasını çıkardığını öğrendik. VK coin olarak piyasaya çıkan kripto paranın hangi özelliklere sahip olduğu ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Rusya’da faaliyet gösteren ünlü sosyal medya platformu, gizliliğe her şeyden çok önem vermeleri ile biliniyor. Öyle ki Facebook’tan çok daha fazla gizliliğe önem verdikleri algısını yaratmaya çalışıyorlar. Bu sayede Rusya’da vazgeçilmez platformların başında yer alıyor.

Rusya’da kripto paraların çok fazla bilinmemesine rağmen VK coinin piyasaya sürülmesinin nasıl bir sonuç vereceği ise merak konusu. Yapılan açıklamaya göre madencilik yaparak VK coini elde edilebilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap