Vitalik Buterin’li Dolandırıcılık Yöntemine Dikkat!

Vitalik Buterin’li Dolandırıcılık Yöntemine Dikkat!

Paylaş
Vitalik Buterin’li Dolandırıcılık Yöntemine Dikkat!

Ünlü video paylaşım platformu YouTube, geçtiğimiz aylarda kripto paralarla ilgili içeriklere sansür uyguladığını gösterse de kripto para dolandırıcıları bu durumdan etkilenmemiş gibi gözüküyorlar.

Bundan birkaç gün önce Brad Garlinghouse‘ı kullanan dolandırıcılar, Ripple CEO’sunun adına açılan YouTube hesabıyla 260.000 aboneye ulaşmışlardı. Bu hesap üzerinden sözde canlı yayın yapan dolandırıcılar “bize 5 XRP gönder sana 50 XRP verelim” taktiğini baz alarak yüzlerce yatırımcıyı dolandırdı.

Bununla da yetinmeyen dolandırıcıların daha sonra Bill Gates‘i, şimdi ise Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’i kullandıkları görülüyor. Basın saatine göre hala yayında olan ve canlı yayın olarak gözüken videoda Buterin’in eski bir videosu oynatılıyor. Buna karşın yatırımcılara gönderdikleri ETH başına bunun katbekat fazlasını yine ETH olarak alacakları vaat ediliyor.

Ethereum Airdrop’u Gerçek Değil

Yatırımcıların ilk vaadi 3 ETH ile 500+ ETH yollayanlara anında 30 ETH ile 10.000 ETH arasında geri ödeme yapılacağı. Bunun yanı sıra bonus kısmında da 10 ile 50 ETH arasında gönderim yapanlara 100 ETH, 50 ile 100 ETH arasında gönderim yapanlara 500 ETH ve buna benzer katlanarak artan airdrop müjdeleri veriliyor.

Tabii ki yukarıdaki vaatlerin hiçbiri gerçekleşmeyecek ve bu basit bir dolandırıcılıktan ibaret. Yine de kullanıcıların bu konularda çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap