Vitalik Buterin Tarihe Geçti: Bu Altcoin Kumar!

Vitalik Buterin Tarihe Geçti: Bu Altcoin Kumar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Tarihe Geçti: Bu Altcoin Kumar!

Elon Musk gibi, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de TIME dergisinin kapağında yer aldı ve tarihe geçti. Buterin’in damga vuran açıklamaları, Time ile 80 dakikalık bir röportajdan geldi. Buterin, kripto para piyasasın geleceği hakkında endişelerini dile getirirken, bir altcoin sektörünün “kumar” olduğunu iddia etti.

Vitalik Buterin bu altcoin projelerinin geleceğinden endişe ediyor

Kripto para sektörünün yıllar içinde büyümesi, kendi fırsatlarını ve zorluklarını beraberinde getirdi. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, sektörün geleceği hakkında endişelerini dile getiren kripto para uzmanları arasında yer alıyor. Buterin, bugün TIME ile yaptığı 80 dakikalık bir röportajda babası Dimitri Buterin ile birlikte soruları cevapladı. Dimitri Buterin’in oğlunun karakteri ve yaşam tarzının az bilinen yönlerini paylaşırken, Vitalik Buterin, maymun NFT’lerini “kumar” olarak nitelendirdi.

“Maymun NFT’leri yeni bir kumar türü”

Buterin, TIME ile yaptığı 80 dakikalık bir röportajda, projelerin bazı potansiyellerinden vazgeçmesi gerektiğini söyledi ve maymun NFT’lerinin (Örn: Bored Ape, Monkey Kingdom) kumara benzediğini ima etti:

Kripto para birimleri, yanlış yönetilirlerse tehlikeli varlıklar olabilir. Aşırı hevesli yatırımcılar, artan işlem maliyetleri ve küstah kripto odaklı zenginlik gösterileri konusunda endişeliyim. Sahip olduğunuz 3 milyon dolarlık maymun NFT’leri yeni bir kumar türü olarak görülebilir.

Röportajın ilerleyen kısımlarında Buterin, Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili olarak, kripto para birimlerinin tek amacının “maymunlarla oynamak” olmadığını öne sürdü:

Kripto para birimlerinin amacının sadece milyon dolarlık maymunlarla oynamak olmadığını son olaylardan görebiliyoruz. Bunun belirli etkileri olduğunu ve gerçek yaşam durumlarında kullanılabileceğini fark ettik.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Tarihe Geçti: Bu Altcoin Kumar! 1

Vitalik Buterin, BAYC ekibini eleştiriyor

ApeCoin, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club projesinden ilham alan merkezi olmayan bir projedir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Binance, Coinbase, Huobi, Kraken, OKX, Bybit, FTX ve Gate.io dahil neredeyse tüm büyük borsalarda listelendi ve büyük hype dalgası meydana getirdi.

Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) arkasındaki ekibi eleştiren Buterin, Ethereum’da başlatılan NFT projelerinin farklı bir kumar şekli olduğunu söylüyor. Buterin’e göre, “3 milyon dolarlık bu maymunlar”, lüks yaşam tarzlarını sergilemeye ve kripto para birimi endüstrisine kötü bir isim vermeye devam eden bir avuç insanı zengin etti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap