Vitalik Buterin, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

Vitalik Buterin, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

Paylaş
BTC Piyasası: Vitalik Buterin, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

Ethereum’un kurucu ortağı, çok sayıda yeni kripto yatırımcısının varlıklı kripto para meraklılarından yanlış dersler aldığından endişe ediyor. Vitalik Buterin, TIME ile yaptığı bir röportajda, Bored Ape Yacht Club NFT topluluğuyla bağlantılı yükselen değere ve gösterişli aşırılıklara atıfta bulunarak, “Tehlikeli olan bu 3 milyon dolarlık maymunlara sahip olmanız ve kumarın farklı bir türü haline gelmesidir” dedi. İşte detaylar…

Vitalik Buterin’den kripto para ekosistemine yönelik açıklamalar

Kripto para birimi, ön görülemezliği ve volatilitesi nedeniyle geleneksel yatırımlardan çok daha risklidir. Bu nedenle yatırım uzmanları, kripto yatırımcılarının satın almadan önce hedeflerini ve beklentilerini netleştirmelerinin önemli olduğunu vurguluyor. Kriptodaki en etkili insanlardan biri olan Buterin, yarattığı ağın karışık duygularla geliştiğini izledi. Ethereum’un web’i yeniden tasarlaması ve daha adil oylama sistemlerinden veya eşler arası borçlanma ve ödünç verme gibi her türlü kullanıma izin vermesi amaçlanırken, Ethereum vizyonunun insan açgözlülüğüne karşı savunmasız hale geldiğini kabul ediyor. Buterin, “Kripto, yanlış uygulanırsa çok fazla distopik potansiyele sahiptir” dedi.

Kriptolar kaçakçılığı, dolandırıcılık ve geniş çaplı dolandırıcılık için bir araç olarak görülürken eşitsizlikler, gözle görülür bir cinsiyet ve ırk çeşitliliği eksikliği de dahil olmak üzere ekosisteme sızdı. Ancak tüm bunlara rağmen Buterin iyimserliğini koruyor. Her şeyden önce, TIME’a Ethereum’un merkezi hükümet kavramına meydan okumasını ve Silikon Vadisi’nin herkesin dijital yaşamları üzerindeki kontrolünü bozmasını istediğini söyledi.

Kripto paralara yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Uzmanlara göre kriptoya yatırım yapıyorsanız veya satın almayı düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Kriptoya yatırım yapmayı düşünüyorsanız, durumunuzu ve neyi başarmayı hedeflediğinizi değerlendirmeniz gerekir. Ayrıca, finansal olarak iyi bir yerdeyseniz, kripto bilginizi geliştirmeye odaklanın ve satın almadan önce neye yatırım yaptığınızı anlayın. Kripto para biriminde uzun vadeli değer gören savunucular, altta yatan Blockchain teknolojisine ve geleneksel finans ve diğer endüstrilerde yeniliği teşvik etme potansiyeline işaret ediyor.

BTC Piyasası: Vitalik Buterin, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı! 1

Kripto, oldukça değişken, spekülatif bir varlıktır. Bu nedenle kripto para birimi satın almak veya yatırım yapmak için yüksek risk toleransına sahip olmanız gerekir. Ayrıca uzmanlara göre, yatırımcıların hızlı para kazanmaya çalışmak yerine istikrarlı bir uzun oyun oynaması için daha fazla neden var. Uzun vadede işin içindeyseniz, kısa vadeli dalgalanmalar için endişelenmenize gerek yok. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere uzmanlar, yalnızca kaybetmek istediğiniz kadar yatırım yapmanız gerektiğini söylüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap