Vitalik Buterin Bu Göğüs Coin’e Göz Kırptı: Pijamaları Giydi!

Vitalik Buterin Bu Göğüs Coin’e Göz Kırptı: Pijamaları Giydi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Bu Göğüs Coin’e Göz Kırptı: Pijamaları Giydi!

Dünyanın en büyük Ethereum etkinliği olan EthDenver dün sona erdi. Birçok insan, Ethereum ile ilgili her türlü konuyu sundu ve tartıştı. Bu etkinlikte, Ethereum mucidi Vitalik Buterin, Shiba Inu desenli bir pijama giymesiyle gündeme geldi. Birçok insan, Buterin’in SHIB kripto para birimine göz kırpıp kırpmadığını merak etti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Vitalik Buterin, SHIB’li pijama giydi

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin EthDenver’da küçük Shiba Inu yavrularıyla süslenmiş pijamalarını giyerken görüldüğünde, bazı insanlar SHIB’in yükseliş yaşayabileceğini düşünmüş olabilir.  Şaşırtıcı bir şekilde, Shiba ralli yapmadı. Hatta, durgunlaşmaya devam etti. Pijama dışında Vitalik’ten SHIB’e yönelik açık bir onay veya harekete geçme çağrısı yoktu. Yine de, neden kıyafeti seçtiği merak edildi. Birçok insan, sadece kendini eğlendirdiği basit bir olay olarak nitelendirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Bu Göğüs Coin’e Göz Kırptı: Pijamaları Giydi! 1

Geçen yıl, Vitalik, Shiba Ağustos 2020’de piyasaya sürüldüğünde, anonim kurucu Ryoshi tarafından kendisine gönderilen Shiba tokenlarının yüzde 50’sini “atmaya” hazır göründüğünde piyasalarda kısa bir histeri yaşanmıştı. Dogecoin’den ilham alan bir meme tokenı olarak SHIB arzının yarısı, muhtemelen bir hevesle Vitalik’e gönderildi. Tabii sonrasında ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Shiba, 14 milyar dolarlık bir piyasa değerinin üzerine çıktı ve aniden Vitalik, bu fiyat hareketi sonucu elindeki 7 milyar dolar ile ne yapacağı konusunda bir ikilemle karşı karşıya kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin Bu Göğüs Coin’e Göz Kırptı: Pijamaları Giydi! 2

Hindistan COVID yardım fonuna bir milyar dolar değerinde SHIBA bağışladıktan sonra işlevsel olmayan bir cüzdana tokenları göndererek yakım gerçekleştirdi.   Buterin, “Bu tür bir gücün odağı olmak istemiyorum,” ifadelerini kullanmıştı. Shiba topluluğu çileden çıktı. Ancak Vitalik daha sonra elinde kalan jetonları yaktı ve kendini bir şekilde Shiba fanlarına affettirdi. Piyasa istikrar kazandı ve fiyat toparlandı. SHIB, beş ay sonra 40 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle tüm zamanların en yüksek seviyesine fırladı. Bu çılgın bir hikaye, ancak konferansta Vitalik, Shiba pijamalarını giymesiyle, kaotik meme coin ile barışmış gibi görünüyor. Sessiz fiyat tepkisine bakarak piyasa da aynı fikirde görünüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap