Vitalik Buterin Altcoin Satın Aldığını Açıkladı

Vitalik Buterin Altcoin Satın Aldığını Açıkladı

Paylaş
Vitalik Buterin Altcoin Satın Aldığını Açıkladı

En büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, bazı altcoinleri de satın aldığını açıkladı. Buterin yapmış olduğu açıklamada Bitcoin, Dogecoin, BCH ve ZEC satın aldığını belirtti. Tüm bunların dışında REP, KNC, OMG ve MKR altcoinlerini de yatırım amaçlı satın aldığını ifade etti. Ethereum’un patronu olan Vitalik Buterin aynı zamanda Starkware ve Clearmatics’te de pay sahibi.

Buterin, son bir yıl içerisinde Ethereum Vakfı’ndan maaş aldığını açıkladı. Bununla birlikte yukarıda bahsi geçen altcoinlerden ne kadarlık bir alım yaptığını ise açıklamadı. Vitalik, Web4’ü kurduğunu belirten L4 ile maddi olmasa da bir alakasının olduğunu belirtti. Vitalik’in L4 dışında EDCON, Plasma Group, ve EthGlobal ile de maddi olmayan bir ilişkisinin olduğunu vurguluyor. Plasma, günümüzde geliştirilme süreci devam eden Katman 2 ölçekleme yöntemidir. EDCON, geçtiğimiz yıl gerçekleşen kripto panellerinden en iyisiydi. EthGlobal ise pek çok ülkede hackathon düzenlemişti.

Buterin’in 350 bin Ethereum’u bulunuyor. Bu rakamda yaklaşık olarak 50 milyon dolara tekabül ediyor. Mevcut servetini oranladığımız takdirde Bitcoin, ZEC, Dogecoin ve Bitcoin Cash altcoinlerinden 5 milyon dolara yakın bir yatırım yaptığı anlaşılıyor. Bunun yanında OMG, KNC, Augur ve MKR altcoinlerine ise 5 milyon dolarlık bir yatırım yaptığı tahmin ediliyor. Kesin rakamlar tam olarak belli olmasa bile tahmini altcoin yatırımlarının bu şekilde olduğu öngörülüyor.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap