Vitalik Buterin, 4 Coin Belirledi: Hangisi Ethereum Rakibi?

Vitalik Buterin, 4 Coin Belirledi: Hangisi Ethereum Rakibi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vitalik Buterin, 4 Coin Belirledi: Hangisi Ethereum Rakibi?

Rus asıllı Kanadalı bilgisayar programcısı Vitalik Buterin, Ethereum topluluğunun hangi kripto para biriminin de gelecek gördüğünü belirlemek için bir Twitter anketi düzenledi. Sorularla birçok coin karşılaştırıldı ve topluluğun hangi Ethereum rakiplerini güçlü bulduğu analiz edildi. JPMorgan analistine göre Ethereum’un ölçeklendirme sorunlarına çözüm bulamaması piyasa değerinin dağılmasıyla sonuçlanacak. Katılımcılar bu sorunlara çözüm için iki altcoin projesine yöneliyor.

İşte en büyük Ethereum rakibi

Cardano (ADA), 401.000’den fazla anketin ilk sırasına yerleşti. Başlarda en üstte görünen Bitcoin, oyların %29.4 ile ikinci sırada yer aldı. Son zamanların trend merkezi Ethereum’un en güçlü rakiplerinden Solana, %14’le üçüncü sırada konumlandı. Şıklardan biri olan dolar ise katılımcılardan sadece %7 oranında oy aldı. Böylece oy sahiplerinin çoğunluğunun 2035’te kripto paraların kullanılacağını öngördüğü ortaya çıkıyor. En güçlü ETG rakiplerinden birinin Cardano olduğu ortaya çıktı.

147.000’den fazla oy alan ayrı bir ankette, oyların %39’unu toplayan Binance Coin (BNB) ilk sırada, Tron (TRON) ikinci sırada ve ardından Neo yer alıyor.

JPMorgan analistine göre ETH temposunu düşürecek

Ethereum’un 2021’deki performansının yanında, JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bazı analistler, projenin ölçekleme sorunlarına çözüm bulamaması nedeniyle 2022’de piyasa hakimiyetini kaybedebileceğini paylaştı. Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, analizlerin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap