Visa’dan Yeni Bitcoin Kartı

Visa’dan Yeni Bitcoin Kartı

Paylaş
Visa’dan Yeni Bitcoin Kartı

San Francisco’daki finans şirketlerinden Fold, Visa ile yeni bir ortaklık kurdu. Fold ve Visa arasında kurulan bu ortaklık kripto para destekçilerinin hoşuna gidebilir. Çünkü Fold bu ortaklıkla Bitcoin kullanımını arttırmayı hedefliyor.

Bitcoin Dağıtacak

Forbes’un haberine göre Fold kısa süre önce Visa’nın Fintech Fast Track programına katıldı ve bu program kapsamında yeni bir Visa kartı çıkaracak. İnsanlar bu kartı kullanarak Bitcoin elde edebilecekler.

Günümüzde birçok banka/kredi kartı, her kullanımda kullanan kişiye belli miktarlarda puan veriyor. İnsanlar kartlarında biriktirdikleri bu puanları daha sonra istedikleri şekilde harcayabiliyorlar. İşte Fold’un çıkaracağı yeni banka kartı da bu kartlara benziyor. Fakat aradaki fark şu: İnsanlar bu kartla harcama yaptıklarında puan değil Bitcoin kazanacaklar.

Bitcoin Biriktirenler

Bitcoin’in dijital altın mı yoksa dijital para mı olduğu konusu epey tartışmalı bir konu. Bazıları Bitcoin’in bir para birimi olarak kullanabileceğini söylerken bazıları BTC’nin aslında altına benzer bir kullanım alanı olduğunu öne sürüyor.

San Francisco merkezli bu şirket aslında iki taraf arasında orta yolu bulmayı başardı. Fold CEO’su Will Reeves konu hakkında şunları söylüyor:

“İnsanlar şu anda Bitcoin ile alışveriş yapmıyorlar ama Bitcoin biriktirmek istiyorlar.”

Yani insanlar Visa kartını kullanarak BTC kazanabilecek ve bunu sanki altın alıyormuş gibi biriktirebilecekler. Fakat isteyen, bu karttan aldığı Bitcoinleri bir para birimi gibi de kullanabilecekler:

“Bitcoin’in son tüketim tarihi olmadığı için insanlar kartlarında topladıkları Bitcoinleri biriktirebilecekleri gibi bir sonraki alışverişlerinde de kullanabilecekler. Bu tüketicilere hem daha fazla seçim şansı hem de daha fazla esneklik vermiş oluyor.”

Fold’un Visa ile yaptığı bu yeni anlaşmanın bu kadar ilgi çekici olmasının sebeplerinden biri de bu Bitcoinlerin vergiden muaf olması. Forbes’un haberine göre bu Bitcoinler herhangi bir şekilde satılmadıkları için insanlar kartlarında biriktirdikleri BTC’ler için vergi ödemek zorunda kalmayacaklar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap