Visa, ödeme ağında USD Coin’in kullanımına izin verecek

Visa, ödeme ağında USD Coin’in kullanımına izin verecek

Paylaş
Uzman Coin: Visa, ödeme ağında USD Coin’in kullanımına izin verecek

Visa, bugün yaptığı açıklamada, ABD Doları’na bağlı bir stabil kripto para olan USDC’nin ödeme ağındaki işlemlerde kullanımına izin vereceğini açıkladı.

Reuters’ın bildirdiğine göre şirket, bunun için Crypto.com ile bir pilot program başlattı ve bu seçeneği, bu sene daha fazla iş ortağı ile sunmayı planlıyor.

Visa’nın kripto para biriminin başındaki isim Cuy Sheffield, konuyla ilgili olarak “Dünyanın dört bir yanında tüketicilerin dijital paralara erişme ve kullanma taleplerinin arttığını görüyoruz ve müşterilerimiz, bu erişimi sağlayan ürünler oluşturmamızı istiyorlar.” dedi.

Mevcut sistemlerde, genel olarak kripto paralar alışverişlerde kullanılırken itibari paraya çevriliyor ve işlem bu şekilde tamamlanıyor. Visa’nın Ethereum blok zincirini kullanacağı bu adım, işlemin tamamlanması için kripto parayı geleneksel paraya dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Yakın zaman önce dijital varlık bankası Anchorage ile ortaklık kuran Visa, Crypto.com’un Visa’nın Anchorage’deki Ethereum adresine USDC göndermesiyle bu ay ilk işlemi tamamladığını söyledi.

Ayrıntılar geliyor…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap