Visa, Küçük Şirketler İçin NFT Programı Başlattı

Visa, Küçük Şirketler İçin NFT Programı Başlattı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Visa, Küçük Şirketler İçin NFT Programı Başlattı

Visa, moda, müzik ve film gibi alanlarla ilgilenen küçük şirketlere, NFT’ler yoluyla destek vereceği bir program başlattığını duyurdu.

Ödeme devi Visa, küçük şirketlerin NFT konusunda işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için bir içerik oluşturucu programı başlattı.

Visa, sanatçıların işlerini NFT’ler ile büyütmelerine yardımcı olmak için ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında duyurduğu NFT içerik oluşturucu programını resmen başlattığını duyurdu.

Program bir yıl boyunca gruplar halinde yürütülecek. Sanatçılar, müzisyenler, moda tasarımcıları ve film yapımcıları dahil olmak üzere içerik oluşturucuları NFT’ler konusunda eğitilecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Visa, Küçük Şirketler İçin NFT Programı Başlattı 1

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

“İçerik oluşturucuları bu ortama daha fazla yatırım yaptıkça NFT’ler birçok biçim alabilir. NFT’leri yeni kitleler, ürünler ve hizmetler için bir köprü olarak kullanan içerik oluşturucularını desteklemek ve etkilemek istiyoruz.”

Sheffield sözlerine şöyle devam etti;

“Bu sadece başlangıç, Visa’da müşterilerimiz için sürekli olarak yeni ürünler ve çözümler geliştiriyoruz.”

Visa, NFT içerik oluşturucu programını eski profesyonel beyzbol oyuncusu ve şimdi NFT sanatçısı olan Micah Johnson ile geliştirdi. Johnson kısa süre önce, Aku isminde bir NFT koleksiyonu oluşturdu.

Visa’nın içerik oluşturucu programı aracılığıyla Johnson, kendi NFT yolculuğuna çıkan gelişmekte olan sanatçılara mentorluk sağlamayı amaçlıyor.

Visa, bu programda kaç tane içerik oluşturucu yetiştirmek istediğine henüz karar vermedi. Sheffield, şirketin topluluk oluşturmayı kolaylaştırması ve teknik mentorluğu desteklemesi için grubu yeterince küçük tutmak istediğini söyledi.

Programa katılmakla ilgilenen içerik oluşturucuların bir anket formu doldurmaları gerekiyor. Sheffield, daha sonra nihai değerlendirme için görüşme yapacaklarını belirtti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap