Virginia, Seçimlerde Blockchain Kullanımı İçin Çalışmalar Yapacak

Virginia, Seçimlerde Blockchain Kullanımı İçin Çalışmalar Yapacak

Paylaş
Virginia, Seçimlerde Blockchain Kullanımı İçin Çalışmalar Yapacak

Amerikan eyaleti Virginia’da kanun koyucular, Blockchain teknolojisinin bundan sonraki seçimlerde kullanılması için çalışmalar yapılması gerektiği yönünde fikir bildirdi.

Eyalet delegesi Hala S. Ayala tarafından yapılan açıklamada, Blockchain teknolojisinin seçim süreçlerinde önemli bir görev elde edebileceği belirtildi.

Blockchain’in hem seçim sonuçlarını hem de seçmen kayıtlarını çok iyi bir şekilde saklayabileceğini ifade eden yetkililer, seçim kurumlarının bu konuyu derinlemesine araştırması gerektiğine vurgu yaptı.

Yapılan açıklamada, bu tarz bir sistemin artıları ve eksilerinin ne olacağı, ne tarz Blockchain ağlarının bu iş için uygun olacağı ve tüm bu sürecin nasıl ele alınacağı gibi süreçler hakkında araştırmalar yapılması gerektiğini belirtildi.

Eğer delege Hala S. Ayala tarafından sunulan bu öneri kabul görürse, bu sefer araştırmanın içine Virginia IT Birimi katılacak ve onlar da bu işe destek verecek.

Virginia Yabancı Değil

Bölge, Blockchain teknolojisinin seçim alanlarında kullanılmasına pek de yabancı değil. Hatırlanacağı üzere, geçen yıl yapılan ara seçimlerde ufak bir ekip, Blockchain temelli seçim sistemini test etmek için; oylarını Blockchain platformu aracılığı ile vermişti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap