Vergi Haberi Geldi: Bu Altcoin Fırladı Gitti!

Vergi Haberi Geldi: Bu Altcoin Fırladı Gitti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Vergi Haberi Geldi: Bu Altcoin Fırladı Gitti!

Hindistan hükümeti, kripto para birimlerini yasa dışı olarak değerlendirmediğini ve işlemlerinin gri bir alanda kaldığını açıkladı. Altcoin projesi WazirX borsasının yerel tokeni WRX, bu hafta Hindistan’ın en son U dönüşünden en fazla yararlanan token oldu. Ayrıntılar ve teknik analiz için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin fiyatı Hindistan vergi haberleriyle fırladı

WRX’in fiyatı, Hindistan hükümetinin bölgesel kripto sektörü için yeni bir vergi rejimi açıklamasından sonra üç haftanın en yüksek seviyesine ulaşarak yaklaşık %30 artışla 1 doların üzerine çıktı ve daha önceki katı duruşundan tamamen geri döndü.

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman Salı günü yaptığı bütçe konuşmasında, hükümetin kripto para trade işlemlerinden elde edilen geliri %30 oranında vergilendirmeyi planladığını söyledi. Bu açıklama, dijital varlıkların Hindistan’da tanındığı ve yakında yasal statü kazanabileceği anlamına geliyor.

Nirmala Sitharaman’ın konuşmanın ardından, Hindistan merkezli bir kripto borsası olan WazirX’in yerel tokeni sıçradı. WRX tokeni, platformda bir yardımcı token olarak hizmet ediyor ve kullanıcılara işlem ücreti indirimleri ve yeni token airdrop’larına erişim imkanı sağlıyor.

Kripto analisti Javon Marks, WRX’de daha fazla potansiyel görüyor

Bağımsız bir piyasa analisti olan Javon Marks, WRX için daha fazla fiyat patlaması öngörüyor ve token’in mevcut 1 dolar seviyelerinden 3,80 dolara tırmanabileceğini iddia ediyor. Analist, aşağıdaki grafikte, boğa anolojisinin merkezinde teknik bir kurulumu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vergi Haberi Geldi: Bu Altcoin Fırladı Gitti! 1WRX üç günlük fiyat grafiği / Kaynak: Javon Marks, TradingView

Analiste göre, WRX’in devam eden fiyat patlaması, fiyat kırılmasını birkaç aylık aşağı doğru eğimli bir direnç trend çizgisinin üzerine çıkardı. Javon Marks, kırılmanın “teknik olarak” WRX’i önümüzdeki oturumlarda Nisan 2021 direnç hedeflerine %252 daha yükselecek şekilde konumlandırdığını belirtiyor.

Analist Çarşamba günü ‘WazirX bu arayı koruduğu sürece, bu hedef zorlanabilir’ diye tweet attı. Ancak analiste göre, WazirX’in daha geniş kripto piyasası trendleriyle günlük ilişkisi, WRX’i düşüş eğiliminin devam etme riskine sokuyor. Analist, WRX’in, önümüzdeki seanslarda toparlanma eğilimini sınırlayabilecek teknik bir direnç izdihamıyla karşı karşıya kaldığını belirtiyor ve spesifik olarak, azalan bir üçgenin üst trend çizgisi de dahil olmak üzere fiyat tavanlarının bir kombinasyonunun, token’in yukarı yönlü girişimlerini zaten sınırlandırdığını ifade ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Vergi Haberi Geldi: Bu Altcoin Fırladı Gitti! 2Azalan üçgen kurulumunu içeren WRX günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap