Verasity (VRA) Nedir? VRA Coin Nasıl Alınır?

Verasity (VRA) Nedir? VRA Coin Nasıl Alınır?

Paylaş
BTC Piyasası: Verasity (VRA) Nedir? VRA Coin Nasıl Alınır?

Verasity (VRA) nedir? VRA, reklamların değerini optimize etmeyi amaçlayan bir blok zinciri projesidir. Bu makalede, Verasity (VRA) nedir, ne amaçlar, VRA coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak sizin için derledik.

Verasity (VRA) nedir? Ne amaçlar?

Medya profesyonelleri tarafından 2018 yılında geliştirilen Verasity (VRA), reklam ve video endüstrisindeki belirli sorunları çözmeye odaklanan bir blok zinciri projesidir. Proje, video içerik üreticilerin reklamlardan elde ettiği geliri artırmayı amaçlar. Bunu sağlamak için çeşitli protokoller ve platformlar kullanır. 

Platform, Proof-of-View (PoW) protokolünü kullanarak botlarla gerçek izleyicileri tespit ediyor. Bu protokol, içeriği görüntüleyen kişinin gerçek bir insan olduğunu doğrulamak için parmak izi gibi çeşitli ölçütlerle çalışıyor. Protokol aracılığı ile reklam sahtekarlığını azaltmak amaçlanıyor. Bunların yanında projenin, cüzdan, oyun pazarı ve video oynatıcı platformu gibi çeşitli hizmetleri bulunuyor. Yazının yazıldığı sırada proje, 91 milyon dolarlık bir piyasa değerlemesine sahipti.

VRA coin nedir? Ne için kullanılır?

VRA coin, projenin yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Proje, görüntülemeler, videolar ve reklamlar aracılığıyla VRA token ödülleri dağıtıyor. Kullanıcılar Youtube ve Twitch gibi büyük video yayın platformlarında video izleyerek VRA kazanabiliyor. Proje, kullanıcılarını, video içerik oluşturucularını izledikleri ve bunlara abone oldukları için VRA coinler ile ödüllendiriyor. 

Ek olarak, reklamcılar, reklam kampanyalarını ve kullanıcı katılımını artırmak için VRA satın alabiliyor. Reklamverenler ve Verasity platformları, gerçek kullanıcı etkileşimi sayesinde birbirlerinden gelir elde ediyor. Bunun sonucunda, platformun token döngüsü kendini tekrar ediyor. Geleceğe dönük olarak Platform, reklamcılardan elde edilen gelirle dolaşımdaki VRA’nın bir kısmını satın almayı amaçlıyor. Satın alınan bu tokenler, yakılarak dolaşımdan çıkarılacak. Bu da tokenin birim fiyatının artmasını sağlayacak.

VRA coin nasıl alınır?

Verasity (VRA) coin halihazırda birçok kripto borsasında listeleniyor. Binance, Bittrex, Huobi Global, Bitfinex, Gate.io, WazirX, Bitvavo, BITEXLIVE, CoinEX, Bitnbs, Coindeal, HitBTC, Omgfin gibi kripto borsalarında VRA token bulunuyor. Varlıkla ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak VRA satın alabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap