Venom Foundation, Halka Açık Testnet’ini Yayına Soktu

Venom Foundation, Halka Açık Testnet’ini Yayına Soktu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Venom Foundation, Halka Açık Testnet’ini Yayına Soktu

Yenilikçi ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip olan blockchain altyapısı, test için geliştiricilere ve kullanıcılara açık hale getirildi.

Abu Dhabi Küresel Market (ADGM) dışında faaliyet gösteren bir katman-2 blockchain’i olan Venom, bugün halka açık testnet’ini resmi olarak yayına soktu.

Venom Foundation, Testnet’iyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Venom Foundation’un testnet’ini halka açık bir biçimde piyasaya çıkarması, mainnet’in de piyasaya sürülmesine taban hazırlıyor.

Testnet lansmanı ile birlikte Venom, gelişen ekosistemin bir kesimi olarak kendi bünyesinde oluşturduğu bir dizi merkeziyetsiz uygulamayı da tanıttı.

Testnet’in tasarımı, hem ekosistemdeki kullanıcılara hem de geliştiricilere uygun olarak dizayn edildi. Testnet, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar ile blockchain protokollerini test etmelerine imkan tanıyacak. Bu programın maksadı, ekosistem içerisinde yenilikçiliği ve topluluk oluşturmayı öne çıkarmak oldu.

Geliştiriciler ve kullanıcılar, test ağını iki kolay adımda deneyebilecekler. Birinci olarak, Venom Wallet’ı App Store yahut Google Play store aracılığıyla taşınabilir aygıtlara indirebilecekler. Ayrıyeten bu cüzdan, Google Chrome uzantısı olarak da masaüstü üzerinden kullanılabiliyor. İkinci yol olarak, kullanıcılar, fiyatsız bir test ağı tahsisi talep ederek Venom ekosistemini test etme imkanına erişebilecekler.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Venom Foundation Kurulu Lideri Peter Knez, şunları söyledi;

“Yaklaşan ana ağ lansmanımıza yanlışsız kıymetli bir adım olan Venom’un halka açık test ağının lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Son derece ölçeklenebilir ve emniyetli asenkron blok zincirimizle, geliştiricilerin yenilikçi dApp’ler oluşturabileceğinden ve kullanıcıların bunları birinci elden deneyimleyebileceğinden eminiz.”

Geliştiriciler, 100 bin TPS düzeyindeki ultra yüksek sürate, ölçeklenebilirliğe ve ağ güvenilirliğini artıran dinamik bir parçalama özelliğine sahip asenkron sayesinde Venom blockchain’i üzerinde inşa etme konusunda kendilerini deneyebilecekler.

Venom, geliştiricileri inşa etmeye başlamak için gerekli araç ve bilgilerle donatmak için bir geliştirici dokümantasyon havuzu oluşturdu.

Test Ağında, Bir Dizi Merkeziyetsiz Uygulama Çıktı

Venom test ağında, birkaç merkeziyetsiz uygulama birinci sefer kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar, süreç yaparak lokal Venom cüzdanını test edebilecekler. Ayrıyeten, çok daha fazlasını da yapma imkanına erişecekler. İşte, test ağında yer alan birkaç merkeziyetsiz uygulama;

  • Venom Wallet
  • Venom Scan
  • VenomPools
  • Venom Stake
  • Web3.World
  • WeUp
  • NFT Mint
  • Oasis.Gallery

Venom Foundation, ADGM tarafından lisanslandı ve global Web3 projelerinin hızlandırılmasını sağlıyor. Merkeziyetsiz ağ, ADGM yetkisi altında faaliyetlerini sürdürüyor. ADGM, yatırımcılar ve finansal hizmet firmaları için bir yapı niteliği taşıyor. ADGM, Venom’u dünyanın birinci uyumlu blockchain’i olarak konumlandırarak, yetkililere ve işletmelere inşa etme, yenilik yapma ve ölçeklendirme özgürlüğü sunuyor.

Venom blockchain’inde, çeşitli şirketler tarafından kurum içi merkeziyetsiz uygulamalar ve protokollerden oluşan bir portföy geliştirildi. Dinamik parçalama, düşük fiyatlar, ultra yüksek sürat ve ölçeklenebilirlik özellikleriyle Venom, daima genişleyen bir kullanıcı tabanının taleplerini karşılamak için Web3 uygulamalarına odaklandı. Venom, yüksek süreç suratına ve sonsuz ölçeklenebilirliğe sahip global bir Web3 uygulamaları ekosistemi için ana altyapı olarak fonksiyon görme potansiyeli taşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap