Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri!

Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri!

DonAlt takma isimli analist, başkan kriptonun neden düşüşe geçeceğini açıklıyor. Öte yandan usta analist Michaël van de Poppei kısa bir düşüşten sonra patlama bekliyor. BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, yapay zekanın yükselişinden ve Bitcoin (BTC)’den bahsediyor. Son olarak, Mark Cuban’a nazaran kripto, birçok finansal faaliyet için daha yeterli bir seçenek.

Hislerim Bitcoin fiyatının çökeceğini söylüyor!”

Kasım 2022’de Bitcoin’in (BTC) tabana vuracağını söyleyen DonAlt takma isimli analist, önder kriptonun neden düşüşe geçeceğini açıklıyor. Analist, “içgüdüsel hissinin” Bitcoin’in çökeceği istikametinde olduğunu söylüyor. Bu bağlamda DonAlt, şu yorumu yapıyor:

Dürüst olmak gerekirse, içimden bir ses bombalanacağımızı söylüyor. Yükselmek çok uzun sürüyor, S&P 500 dirençte, çok fazla aptallaşıyor. Lakin bir konumum olmadığı ve son vakitlerde piyasayı çok fazla izlemediğim için içgüdülerim yanlış olabilir. Bu yüzden yalnızca teknik bilgileri izleyeceğim ve şu anda nötr durumdalar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri! 1

DonAlt, BlackRock üzere dev Wall Street firmaları tarafından spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) dosyalanmasının esasen bir ralliyi tetiklemesi gereken bir katalizör olduğunu söylüyor. Buradan hareketle, “Bitcoin şu anda direncin üzerinde konsolide oluyor. Tüm bunlarla ilgili yaşadığım sorun, bence ETF olayının çoktan pompalanması gerekecek kadar büyük olması. Ve şimdi pompalanmamış olması beni endişelendiriyor,” diyor. Analiste nazaran, kıymetli bir düzeltmeden kaçınmak için Bitcoin’in 29.000 dolarlık takviye düzeyinin korunması gerekiyor.

Bitcoin taban düzeyini gördü!

Usta analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in kısa bir düşüş trendinin taban noktasına yaklaştığını söylüyor. Analist, BTC’nin daha da düşmeden evvel tekrar üst dönmesi gerektiğini belirtiyor. Bu bağlamda, şu açıklamayı yapıyor:

Düşük düzeyler tekrar alınıyor. Burada geri dönmesi gerekiyor. Aksi takdirde Bitcoin için 28.500 dolar senaryosu mümkün görünüyor. Olumlu işsizlik bilgileri nedeniyle piyasalar faiz artırımı bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri! 2Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Van de Poppe’ye nazaran, kaçırma korkusu (FOMO) nedeniyle son vakitlerde BTC’ye atlayan traderlar muhtemelen anlık bir düzeltmenin acısını hissediyor. Ayrıyeten, BTC’nin tekrar 30.000 doların altına inebileceğini varsayım ediyor. Analist, “Tipik FOMO alıcıları anlık bir düzeltmede vuruluyor. Böylelikle, Bitcoin’deki düşüşe geri dönüyoruz. Daha fazla yatay hareket muhtemel. Hatta tahminen 29.900 dolar bile mümkün,” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri! 3Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Lider kripto çift haneli patlamanın eşiğinde

Bu ortada Michaël van de Poppe, BTC üzerinde yükseliş hissiyatını tabir ediyor. Analist, Fibonacci uzatma aracına dayanarak Bitcoin’in mevcut düzeylerden %30’un üzerinde artışla 41.000 dolara kadar yeni bir 2023 tepesine çıkacağını öngörüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu yükseliş trendini devam ettirmek için, yeni bir net yüksek zirve elde etmek istersiniz. Kaldı ki bu çoklukla burada gördüğümüz üzere bir boğa döngüsü yükseliş trendidir. Bunları nasıl tanımlayabileceğinize dair birkaç geçit var. Evvelki düzeltici harekete dayalı olarak Fibonacci uzatma aracıyla tanımlamaya başlayabilirsiniz… Bu durumda 41.000 dolara hakikat bir ralliye bakmaya başlayabiliriz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri! 4

Yapay zekanın yükselişiyle Bitcoin’in kıymeti artacak

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, yakın tarihli bir blog yazısında, bilhassa yapay zekânın (AI) ilerlemeleriyle eşleştirildiğinde, Bitcoin’i geleceğin para ünitesi olarak cesurca ilan etti. Hayes, Bitcoin’in kendine mahsus dijital tabiatı, sansüre karşı direnci ve hudutlu arzı üzere eşsiz özelliklerinin onu yapay zeka sistemleri için ülkü para ünitesi haline getirdiğine inanıyor.

Hayes, yapay zeka iktisadının onu benimsemesi halinde Bitcoin’in pahasında kıymetli bir artış olacağını öngörüyor. İddia modelinden yola çıkarak, YZ bölümünün 2025 yahut 2026 yılına kadar global GSYH’nin %5 ila %50’si ortasında değerli bir kısmını oluşturacağını kestirim ediyor. Bu büyüme potansiyeli, Hayes’in Bitcoin’in 760.000 dolara ulaşacağı kestirimini destekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri! 5

Kripto, birçok finansal faaliyet için daha uygun bir seçenek

Milyarder ünlü yatırımcı Mark Cuban, Blockchain teknolojisinin klâsik finans (TradFi) faaliyetleri için daha âlâ bir seçenek olduğunu düşünüyor. Cuban, bir dizi alanda klâsik bankacılık sistemlerini geride bıraktığını söylüyor. “Şimdi klasik kredilendirme ile kripto kredilendirmeyi tartışalım. Bu basitçe bir inanç ve süreç sorunu,” diyen Cuban, şu açıklamayı yapıyor:

Bankacılıkta yolsuzluğa, toplumsal mühendislik akınlarına ve daha fazlasına karşı muhafaza sağlamak için idare ve sistem katmanları var. Bu katmanlar maliyet, vakit, karmaşıklık ve daha da berbatı, gereksinimi olan birçok şahsa erişimi sonlar. Kriptoda ise herkesin erişebileceği açık kurallara sahip şeffaf akıllı mukaveleler var. Her ikisinde de hacklenme riski var. Lakin akıllı kontrat riskleri vakitle azalır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Varsayımlarıyla Nam Salan 4 Kripto Uzmanının Son Öngörüleri! 6

Cuban ayrıyeten, müşteri müdafaalarını güçlendirmek üzere uygun kripto düzenlemelerinin sadece dijital varlıkların faziletlerini geliştireceğini ve TradFi’ye karşı avantajlarını artıracağını söylüyor. Buradan hareketle şu yorumu yapıyor:

Bunların hiçbiri, fonların nasıl işlendiğine ve saklandığına ait düzenleme yahut gerekliliklerle değişmez. Aslında, her ikisi de finans için akıllı mukavelelerin avantajlarını daha da güçlü hale getirecek, daha inançlı olmalarını ve birçok kredi ve finans muhtaçlığı için daha âlâ bir tahlil olmalarını sağlayacaktır. Yeniden parlak bir düzenleme ile tüketiciler korunabilir ve teknolojinin avantajlarından faydalanabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap