Valkyrie TRON fonu, ABD’de listelenme hedefiyle başlatıldı

Valkyrie TRON fonu, ABD’de listelenme hedefiyle başlatıldı

Paylaş
BTC Piyasası: Valkyrie TRON fonu, ABD’de listelenme hedefiyle başlatıldı

TRON Vakfı, yatırım şirketi Valkyrie Investments ile birlikte Valkyrie TRON Trust fonu kurulduğunu duyurdu.

Açıklamada, fonun 2022’de ABD borsalarında listelenmek için başvurma planıyla birlikte ilk etapta 55 milyon dolarlık varlıkla başlatılıyor.

TRON kurucusu Justin Sun, “TRON, Web’i merkeziyetsiz hale getirme misyonuyla kuruldu. TRX, tüm TRON ekosistemini destekleyen TRON ağının birinci katman token’ıdır. Bu, yakında açıklanacak olan stratejik girişimlerin ilk adımı.” dedi.

Valkyrie CEO’su Leah Wald ise “ABD’de ilk TRON fonunu başlatmak için TRON ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. TRON, enerji açısından verimli ve düşük maliyetli platformuyla birlikte en kapsayıcı blok zinciri olarak ün kazandı.” şeklinde konuştu.

TRON, 2018’de kuruldu ve şirket tarafından verilen bilgilere göre, kullanıcı tabanı dünya çapında 54 milyona ulaştı. TRX’in piyasa değeri ise 7.7 milyar dolar seviyesinde.

Valkyrie Investments, dijital ve kripto varlıklar alanında ABD’li bir yatırım yönetim şirketi. TRON fonundan daha önce de Bitcoin, Algorand, Dash ve Polkadot fonlarını devreye almıştı. Valkyrie Investments’ın SEC’ye yaptığı bir Bitcoin ETF başvurusu da bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap