Valkyrie Bitcoin vadeli ETF’i (BTF) de işleme açıldı

Valkyrie Bitcoin vadeli ETF’i (BTF) de işleme açıldı

Paylaş
Uzman Coin: Valkyrie Bitcoin vadeli ETF’i (BTF) de işleme açıldı

ABD’de uzun süredir beklenen Bitcoin borsa yatırım fonlarının kabulü ilk kez bu hafta geldi ve Salı günü tarihte ilk kez bir Bitcoin ETF’i işleme açıldı. Vadeli kontrat fiyatlarını takip eden bir ETF de olsa uzmanların “çok önemli bir adım” olarak yorumladığı bu hamleden sonra şimdi de ikinci Bitcoin vadeli ETF’i bugün ABD saatiyle 9.30’da Nasdaq borasında işleme açıldı.

Haberin yazıldığı dakikalarda Valkyrie Bitcoin Strategy ETF 24,6 dolardan alınıp satılıyor. Valkyrie ETF’inde ilk bir saatte 940 bin hisse işlem gördü. Mevcut fiyatla bu yaklaşık 23 milyon dolarlık bir işlem hacmine denk geliyor. ProShares ETF’inde ise 15 dakikada 230 milyon doların üzerinde hacim kaydedilmişti. Bu, ProShares’in ilk olma avantajından yararlandığını açık bir şekilde gösteriyor.

Rekor getirmişti

Bilindiği üzere Bitcoin ETF’leri, saklama ve yönetim gibi risklere girmek istemeyen kurumsal firmalar için, Bitcoin’e yatırım yapabilme adına çok daha kolay bir yol olarak görülüyor. İşleme açılan ilk Bitcoin vadeli ETF’i olan ProShares Bitcoin Strategy fonu (BITO), Salı günü piyasaya sürüldü ve sadece iki gün içinde 1 milyar dolardan fazla yatırım çekmeyi başarmıştı. Bu Bitcoin ETF’ine olan ilgiyle beraber en büyük kripto paranın fiyatı da 67 bin 200 doların da üzerine çıkmıştı.

Spot Bitcoin ETF gelecek mi?

Bitcoin fiyatını direkt olarak takip eden bir ETF’in kabul edilmesi durumunda ise uzmanlar çok daha sert bir yükseliş dalgası beklerken, sene sonu için ise 90 bin ilâ 100 bin dolar arası bir BTC fiyatı beklentisi söz konusu…

En büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda ise 61 bin 800 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap