Vakit Kısalıyor! Mahkemeden Bu Altcoin ve CEO’su İçin Değerli Karar

Vakit Kısalıyor! Mahkemeden Bu Altcoin ve CEO’su İçin Değerli Karar

Paylaş
BTC Piyasası: Vakit Kısalıyor! Mahkemeden Bu Altcoin ve CEO’su İçin Değerli Karar

Kripto para dünyasında bugün yeni bir gelişme var. Altcoin Tron ve CEO’su ile ilgili olan gelişmede mahkemeden bir karar var. Buna nazaran Justin Sun’a SEC’in Tron davasında daha fazla mühlet verildi. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

SEC’in Altcoin Tron ile ilgili davasında yargıç mühlet uzatımı verdi

Justin Sun, Tron Vakfı, Bittorrent Vakfı ve Rainberry’nin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü hukuk uğraşında yeni bir dönemeç kelam konusu. Yakın vakitte alınan bir mahkeme kararı savunma mühletini uzatıyor. Buna nazaran Justin Sun ve hukuk takımına, dava açılmadan evvel muhtemel tahlil yollarını araştırmaları için 8 Aralık 2023 tarihine kadar müddet verdi.

BTC Piyasası: Vakit Kısalıyor! Mahkemeden Bu Altcoin ve CEO’su İçin Değerli Karar 1

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda aslında hukuksal bir fırtına başlıyor. Mart 2023’te, SEC’in kendilerine karşı dava açmasıyla Justin Sun ve kelam konusu kuruluşları yasal bir fırtına vurdu. Davadaki temel sav, bu kuruluşların TRX ve BTT tokenlerini yatırımcılara kayıtsız menkul değerler olarak sunmaları. Böylelikle ABD menkul değerler düzenlemelerini ihlal etmeleriydi. SEC ayrıyeten Justin Sun’ı altcoin TRX’in piyasa pahasını manipüle etmek için bir plan düzenlemekle suçladı. Sun’ın hukuk takımı, 14 Eylül 2023 tarihli bir mahkeme kararıyla, hakim Edgardo Ramos tarafından kabul edilen bir uzatma talebinde bulundu. Uzatılan son tarih artık 76 gün sonra, 8 Aralık 2023’te.

Uzatmanın gerekçeleri

Sun’ın hukuk müşaviri iki kıymetli nedene dayanarak uzatmayı savundu. Birinci olarak, Tron Vakfı Nisan 2023’te çözüldüğünde büyük bir gelişmeyle karşı karşıya kaldı. Buna nazaran şu anda Singapur’da tekrar canlanma arayışında. İkinci olarak, SEC ile Ripple Labs, Inc. ortasındaki yasal savaşta yaşanan son olaylar tesirli oldu. Sun’ın hukuk takımı, yazışmalarında belirtildiği üzere “Yargıç Torres’in kararıyla ilgili işlemleri” incelemenin çok değerli olduğu niyetinde. Bununla birlikte, SEC’in Torres’in kararına karşı süreksiz bir temyiz müracaatında bulunduğunu belirtiyor. Ayrıyeten altcoin Ripple XRP için kesin kararın belirsizliğini koruduğunu belirtmek gerekiyor.

BTC Piyasası: Vakit Kısalıyor! Mahkemeden Bu Altcoin ve CEO’su İçin Değerli Karar 2

Yasal vakit çizelgesindeki bu uzatmanın bir değeri var. Buna nazaran, Justin Sun ve hukuk takımına davanın karmaşıklığı içinde yollarını bulmalarını sağlıyor. Ayrıyeten resmi dilekçe uygulamasına geçmeden evvel muhtemel tahlilleri araştırmaları için gerekli vakti tanıyor. Bu davanın sonucu elbet altcoin topluluğu ve hukuk uzmanları tarafından yakından takipte olacak. Öteki taraftan gelişmeler her iki altcoin için de olumsuzluk manasına geliyor. Bu durum iki kripto para ünitesine de yatırımcı girişini engelliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap