Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcı Oranı Rekor Kırdı! BTC Analizi

Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcı Oranı Rekor Kırdı! BTC Analizi

Paylaş
BTC Piyasası: Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcı Oranı Rekor Kırdı! BTC Analizi

Kripto para piyasası Temmuz ayının birinci haftası itibariyle tekrar hareketlendi. Bitcoin, geçtiğimiz gün 31.500$ düzeyine ulaşarak son 13 ayın rekorunu kırarken ARK Invest araştırmacıları, BTC yatırım yapanların eğilimleri hakkında yeni datalar paylaştı.

Uzun Vadeli Yatırımlar Rekor Kırdı!

ARK Invest araştırmacılarının paylaştığı son grafiğe nazaran uzun vadeli BTC yatırımı yapan oyuncuların oranı rekor kırdı. Uzmanlar, sirkülasyonda olan 19 milyon Bitcoin’in %70’inin 1 yıldır hareketetsiz kaldığını tespit etti.

BTC Piyasası: Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcı Oranı Rekor Kırdı! BTC Analizi 1

Kripto para uzmanları, hazırladıkları yeni raporda büyük sermeyenin Bitcoin’e gösterdiği ilgiye vurgu yaptı.

GBTC, Spot Piyasadan Ucuz Kalmaya Devam Ediyor!

Spot piyasada süreç gören başkan kripto para ünitesi yükselirken yatırım fonları piyasanın gerisinde kaldı. En büyük BTC fonlarından biri olan Grayscale Bitcoin Trust, spot BTC fiyatının %30 altında süreç görüyor.

BTC Piyasası: Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcı Oranı Rekor Kırdı! BTC Analizi 2

Boğa piyasasında spot fiyatın çok daha üzerinde seyreden fonun iskonto oranı yıl başında %50’ye kadar geriledi. Bitcoin fiyatına nazaran ucuzluğu bir ölçü azalan GBTC fonu ilginin tekrar arttığını ortaya koyuyor. Uzmanlar, fon iskontosundaki değişimi BlackRock’un yaptığı spot ETF müracaatına bağladı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Geçtiğimiz gün 31.275$ direncinden ret yiyen Bitcoin bir müddettir yatay aralıklarda süreç görüyor. 29.800$ düzeyinden yine takviye alan BTC’nin mukadderatını yatay kanalın ne istikamette kırıldığı belirleyecek.

BTC Piyasası: Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcı Oranı Rekor Kırdı! BTC Analizi 3

BTC an itibariyle 30.000$ civarında alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap