Uzmanlardan, Bu DeFi Coinleri İçin “Riskli” Etiketi!

Uzmanlardan, Bu DeFi Coinleri İçin “Riskli” Etiketi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Uzmanlardan, Bu DeFi Coinleri İçin “Riskli” Etiketi!

Son zamanlarda, bazı DeFi coinleri ve altcoin projelerinde görülen düşük performans, kripto piyasasında artan riske işaret ediyor. Belirsizlik yüksek olduğunda, traderlar daha az riskli olduğu düşünülen Bitcoin’e dönme eğiliminde. Bu yazıda, son iki hafta içinde çeşitli kripto para birimlerindeki keskin satışları ele alalım ve riskleri gözden geçirelim.

Analistler DeFi coinleri için riskleri belirliyor

Bugün, Popsicle Finance (ICE) %22, Wonderland (TIME) %15 ve Abracadabra (SPELL) %15 değer kaybetti. Bunlar, kripto projelerine yönelik topluluk merkezli yaklaşımı sayesinde son aylarda bir kült kazanan Daniele Sestagalli tarafından oluşturulan altcoin projeleri. Çarşamba günü analist Shaurya Malwa, protokollerinin zirvede milyarlarca dolar değerinde olduğunu, ancak bu servetlerin o zamandan beri yok olduğunu bildirdi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, haftanın DeFi coinleri içeren gelişmelerinde SundaeSwap ve CardStarter skandalı yer aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzmanlardan, Bu DeFi Coinleri İçin “Riskli” Etiketi! 1

LUNA, başka bir skandal nedeniyle %10’a kadar düştü

Terra (LUNA), stablecoin’lere likidite sağlamak için piyasa sürüldü. Sözde endüstriyi geride bırakan yaklaşık %20’lik bir indikatör mevduat oranı sunan Terra tabanlı borç verme ve borçlanma protokolü Anchor’ın rezervleri de kripto piyasası çöküşünün sonucu olarak kayboluyor. Terra’nın UST stablecoin’i, Sestagalli ile ilgili bazı stablecoin’lerden yararlanmak için kullanılan tokenlar karmaşa içinde olduğu için akışa atıldı. Analist Andrew Thurman’ın bildirdiğine göre, varlık sabitleme destanını izleyen bazı gözlemciler UST ve MIM’in Curve’deki diğer havuzları istikrarsızlaştıran bir “bulaşma” işlevi görebileceğinden endişe ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap